AIMEE ZIA HASAN

Aimee Zia Hasan je osmnáctiletá malířka a umělkyně původem z Anglie, nyní žijící ve Zlíně. Výtvarné tvorbě a umění se věnuje od malička a v současné době je studentkou malby na Uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti. Malířské zakázky dostává od svých patnácti let, její malby jsou v mnoha soukromých sbírkách a momentálně připravuje svou první sólo výstavu.

Aimee ve své malbě zkoumá především kompozici barev a zachycuje scény lidské interakce při každodenních aktivitách. Další témata kterými se zabývá jsou momenty zachycené ve fotografiích, abstrakce reality a práce s prostorem. Pracuje převážně v technice olejomalby na plátně nebo sololitu, ale věnuje se také akvarelu a kresbě. Její malířský styl je současná figurativní malba a expresionismus. Inspirují ji umělci jako například Paul Cézanne, Pierre Bonnard a Henri Matisse.

Kromě malířství je Aimee také muzikantka, herečka, básnířka a ilustrátorka. Zpívá v jazzové kapele Swingshower, podílí se jako herečka na multimediálních uměleckých projektech a pracuje na svém prvním autorském hudebním albu. Aimee je aktivní členkou mladé mezinárodní umělecké komunity a byla prezentována v art-časopise Artit vydávaném v Londýně.

Kontakty:  

e-mail: aimeeziahasan@hotmail.com

tel: 736 673 938

instagram https://www.instagram.com/aimeezee_art/

Facebook www.facebook.com/aimeeziaart