Alena Skalická

Alena Skalická se orientuje na tvorbu obrazů s duchovní a snovou tématikou. Mimo to se zabývá keramickými plastikami. Je členem výtvarného lounského sdružení Vosa. Od roku 2002 navštěvuje semináře akademického malíře Kamila Sopka. Má za sebou řadu výstav, především v Ústeckém kraji. Mezi nejvýznamnější patří tyto výstavy: Atrium poslanecké sněmovny, Salon-de-Provence ve Francii, Foligno v Itálii.

Tematikou jejích obrazů je duchovní a snové zobrazování pohledu na svět, používá v nich vnitřní světlo a poezii lidského těla.

Akademický malíř Kamil Sopko napsal: "Paní Alena Skalická dokáže vyjádřit výtvarně škálu námětů od zátiší, přes přírodu a figury, až k vnitřním pozitivním představám o kosmu, který nás obklopuje a je i v nás. Hudbu prakticky provozuje a umí ji poeticky ztvárnit. Platí u ní zásada duchovního umění: Všechno je záření. Velice účelově využívá technických prostředků, jak tradičních, tak asambláží, dekalku i vkládání zrcadlově lesklých tvarů. Za umění pokládá díla, která hledají a nalézají krásu a nepodléhá módnímu trendu být zajímavou i za cenu ošklivosti."

Kontakt: skalickaal@seznam.cz

Tel.: 724391043

Web: www.alenaskalicka.cz