Alena Stojanová

"Maluji a maluji.....je to pro mne antiterapie, záliba, poslední dobou nutnost. Skrze mé náměty se dostávám do děje obrazů, do atmosféry námětu. Jestli znáte ten pocit, když se Vám pod rukou vytváří ten vnitřní chtíč dostat se do děje a chvíli si v něm malovat, mazlit se ...tou paletou barev přizpůsobit přítomný okamžik svého citového rozpoložení. Je to nádherná věc, je to štěstí ...."
Vlastní tvorbě se věnuje od roku 2015 v Praze. Je nadšena nočními pražskými uličkami, kde pouliční historické lampy dodávájí nostalgickou atmosféru a tajemno. Své vlastní fotografie pak přenáší na plátno a přizpůsobí je tak, aby byla patrná atmosféra nebo příběh daného snímku. Obrazy jsou většinou na tmavém podkladu, aby bylo patrné světlo a osvětlení. Poslední dobou zkouší další náměty, ale vždy je proloží staropražskými uličkami. 

Výtvarný kurz malování absolvovala jen jednou z toho důvodu, aby porozumněla technice olejovými barvami od zkušeného lektora. Ráda by však zůstala sama sebou, neovlivněná dalšími technickými postupy, které si nejraději vyzkouší a zkouší sama podle svého i přes časovou náročnost pokus omyl. Tak nejlépe vyjádří svou jedinečnost v obrazech. V současné době se o svůj volný čas dělí s lektorováním výtvarných kurzů při ZŠ v Praze a jeho blízkém okolí.

Kontakt: 

webové stránky: www.alenastojanova.simplesite.com

email: alenastojanova@seznam.cz

tel: 728 683 960