Aleš Jiroušek

pochází z malebné vesničky Oucmanice ve východních Čechách. S tužkou v ruce válčí už od dětství a díky dobrému vedení a podpoře okolí se tak jeho cesta začala velmi brzy formovat. Po studiích na tehdejší SŠUD v Brně - ateliéru malby a Ostravské univerzitě v Ostravě v ateliéru kresby si upevnil svůj výtvarný projev .

Jeho tvorba je velmi různorodá. Nejčastěji se opírá o realitu, je srozumitelná s často zakomponovaným jednoduchý příběhem či myšlenkou , která ale dává divákovi spoustu možností pro jeho vlastní výklad. Občas si pohrává s realitou kolem sebe a zasazuje ji do svého světa , nebo naopak zachycuje místa kde pobývá , předměty kolem něj a tak jsou jeho práce určitým deníkem jeho života - zkrátka maluje to co ho baví.

Ke své práci používá nejrůznější malířské techniky , nejčastěji se ale u něho setkáme s kresebným projevem, jež považuje ve své tvorbě za základ.

Vedle klasické tvorby působí v odvětví reklamy, ilustrace, tvorby pro děti a tetování u domovského studia společnosti Live Age.

Ve volném čase se věnuje dětem. Několik let úspěšně vedl výtvarné tvoření pro děti a své zkušenosti předává dodnes i těm starším.

S jeho tvorbou se můžeme setkat na samostatných nebo kolektivních výstavách v různých koutech naší vlasti nebo Slovenska.

Kontakt:

kresbanamiru@seznam.cz

Facebook : https://www.facebook.com/Artaj-793696677419380/