Aleš Výmola

Zpěvák akustické punkovo folklórní kapely 12:piet, který miluje život, improvizaci a absurditu světa. Tvoří potrhlé punkové plakáty a absurdní mozaiky, ve kterých se jeho láska a pohled na svět prolíná s řemeslem. 

Kombinuje typografii, absurdní nápisy a emotivní výstřiky opičí části mozku s precizní technikou nahodilosti a božské nedokonalosti. Ve své tvorbě používá tzv. upcyklaci - kdy ze starých věcí tvoří nové a dává jim nový smysl. Miluje chyby v matrixu a moment překvapení, který vzniká z improvizované tvorby. 

Vždy má záměr, ale nikdy neví, co z toho vznikne a jak to bude vypadat. Protože nikdy nic neočekává, je také vždy neuvěřitelně překvapen a šťasten z výsledků své práce. Mozaikami se zabývá od roku 2018. 

Oficiálně se živí tvorbou znělek pro různé české televize a též jako nezávislý videoproducent. Jeho oblíbený drink je kromě vína a únětického piva Slivovica, jelikož bůh je uvnitř. Pochází ze Slovácka a momentálně žije a tvoří mozaiky spolu s ostřílenou mozaikářkou Pavlínou Pecko v Bráníku. Starají se o 5 dětí, 3 kočky, 2 želvy, 1 chameleóna a zhruba 50 kaktusů a sukulentů. Na záchodě mají klasické bílé obkladačky.

Kontakt:

tel: +420 777 143 088

www.alesvymola.cz