Alexandr Pavlov

Hyperrealistický malíř - Narodil se na Ukrajině, kde žil a i tvořil. Malbě olejem se věnuje již více jak 40 let. Do světa realismu jej zasvětil jeho otec Ivan, který realistický směr vyučoval. Jelikož otec tehdy mladého Alexe učit nechtěl, snažil se tedy sám o samostudium a experimentování. První obrazy byly přdevším zátiší, kde zkoušel pracovat olejovou barvou a zjišťoval její kouzlo. Postupem času se začal věnovat malbě portrétů a později aktům a klasické volné tvorbě u které zůstal i doposud. Zaměřuje se především na tvorvu připomínající obrazy starých mistrů, které obduvuje a kterou se dlouhá léta učil ač dnes pojal techniku malby svým osobitým způsobem. Za léta, které maluje, vytvořil stovky obrazů a ilustrací, které si našli příznivce po celém světě a jsou součástí i soukromých sbírek.

Již mnoho let se snaží svůj um předat začínajícím umělcům na kurzech realistické malby Portréty Pavlov.

"Díla Alexandra Pavlova najdete v soukromých sbírkách po celém světě. Patří mezi uznávané světové malíře s vynikajícím hodnocením kritiků snad v každém státě nejen Evropy, ale i ostatních kontinentů. Jeho realistický pohled na svět dokáže přenést na plátno. Vyobrazení osob na jeho obrazech čiší životem, pocity lidí zachycené Alexandrovým štětcem poznáte na první pohled." napsal Sergey Onishchenko (malíř, fotograf a umělecký kritik - zemřel 18.3.2016)

Nejvýznamnější výstavy: Los Angeles (USA r.2000), New York (USA r.2003), Kyjev (Ukrajina r.2004), Ottawa (Kanada r.2005), Berlín (Německo r.2007), St. Petersburg (Rusko r.2008), Tokyo (Japonsko r. 2009), Milano (Itálie r. 2011), Barcelona (Španělsko r.2015), Milano (Itálie r.2015), 2018 Česká republika Ateliér AtrFrest, Praha (r.2019) a mnoho dalších.

Jeho poslední ocenění bylo v roce 2018, kdy získal první cenu Ateliér ArtFest a dva roky předtím získal cenu ARTE HIPERREALISTA de España.

Kontakt:

e-mail: info@alexandrpavlov.com

www.alexandrpavlov.com 

Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.