Alexandr Pavlov

Hyperrealistický malíř - Narodil se na Ukrajině, kde žil a i tvořil. Malbě olejem se věnuje již více jak 36 let. Do světa realismu jej zasvětil jeho otec Ivan, který realistický směr vyučoval. Jelikož otec tehdy mladého Alexe učit nechtěl, snažil se tedy sám o samostudium a experimentování. První obrazy byly přdevším zátiší, kde zkoušel pracovat olejovou barvou a zjišťoval její kouzlo. Postupem času se začal věnovat malbě portrétů a aktů u kterých zůstal i doposud. Za léta, které maluje, vytvořil stovky obrazů a ilustrací, které si našli příznivce po celém světě a jsou součástí i soukromých sbírek.

Již několik let se snaží svůj um předat začínajícím umělcům na kurzech realistické malby Portréty Pavlov.

"Díla Alexandra Pavlova najdete v soukromých sbírkách po celém světě. Patří mezi uznávané světové malíře s vynikajícím hodnocením kritiků snad v každém státě nejen Evropy, ale i ostatních kontinentů. Jeho realistický pohled na svět dokáže přenést na plátno. Vyobrazení osob na jeho obrazech čiší životem, pocity lidí zachycené Alexandrovým štětcem poznáte na první pohled." napsal Sergey Onishchenko (malíř, fotograf a umělecký kritik - zemřel 18.3.2016)

Nejvýznamnější výstavy: Los Angeles (USA r.2000), New York (USA r.2003), Kyjev (Ukrajina r.2004), Ottawa (Kanada r.2005), Berlín (Německo r.2007), St. Petersburg (Rusko r.2008), Tokyo (Japonsko r. 2009), Milano (Itálie r. 2011), Barcelona (Španělsko r.2015), Milano (Itálie r.2015), 2018 Česká republika Ateliér AtrFrest, 2019 Česká republika Galerie 1 a mnoho dalších.