Andrea Schmidt

Andrea Schmidt pochází z Čech. Od roku 1996 žije v jižní Francii, kde vystudovala Francouzskou civilizaci a historii umění na Univerzitě v Aix-en-Provence.

"Maluji co cítím a prožívám. Je to můj svět! Svými obrazy se snažím předat vzkazy i pozitivní energii. Můj styl je směsice Symbolismu, Surrealismu a snového stylu."

Ústřední tématikou mých obrazů je osobní rozvoj a cyklus Žít-Odpočívat-Snít Malířka hledá inspiraci především v přírodě. V umění se prolíná svět rostlin a lidí. Spojením těchto dvou elementů dostávají obrazy spirituální rozměr, který nutí zamyslet nad sebou samými, nad našim vztahem k ostatním lidem a hlavně k přírodě.

« Životní pohoda je pro mne zásadní. Snažím se jí předat i dalším lidem, co ji hledají. »

Témata techniky vyjadřuje Luminiscencí. Vhodně zvolenými barvami a odstíny dodává obrazům specifickou pozitivní energii. Hlavním prvkem je volnost a čistota. Většina pozadí obrazů jsou prázdná a běží do nekonečna. Klade velký důraz na prostor pro uvolnění - snění - představivost.

Též folklor, tradiční kostýmy, vzory, krajky, tradiční řemesla České republiky z nichž čerpá pro svou tvorbu, se objevují v jejich dílech jako symbol vlastenectví. Historie umění jí ovlivnila natolik, že organizuje umělecké stáže v Provence a umožňuje svým stážistům proniknout do čarovného světa umění.

Site Web : andreaschmidt.eu