Anna Holečková

Od narození vyrůstala ve výtvarné rodině a proto se umění stalo její cestou.
Vystudovala Střední uměleckou školu textilních řemesel v Praze. Po střední škole začala učit a předávat výtvarnou výchovu dětem, pokračovala studiem Vyšší odborné školy pedagogické. Po jejím ukončení dále učila a s mimořádnou empatií předává své podněty dál - malým dětem, postiženým a seniorům. Motivaci pro svoji tvorbu čerpá hlavně z přírody- její nekonečné proměny, krásy a síly.
Její malby vyjadřují a vyzařují pozitivní emoce. Spojení abstraktních a realistických prvků v poetickém pojetí vlastní volné tvorby maluje na textil, plátno a porcelán. Vytváří tak originální obrazy, které si pro svoji "duši" oblíbili již mnozí, kterým tato díla obohatila interiér.
V současné době se zaměřila na nové pojetí malby na keramické talíře.
Každý závěsný talíř je originálním dílem, je to obraz- malba na porcelánu, grafická kompozice určená tvarem talíře s abstraktními i klasickými motivy zpracované soudobou moderní technikou, která jí dává možnost volné tvorby.Na výstavě Ateliér ART FEST 2017 se zúčastní s malovanými obrazy a obrazy malovanými na keramické závěsné talíře.Jak sama říká: "Věřím, že Vás pohltí můj svět barev, přírodních motivů a objevíte v mých obrazech své vlastní příběhy a zážitky".

Stručný životopis a realizace:

Vystudovaná Střední umělecká škola textilních řemesel ukončená maturitou 1999

1999 výstava maturitních prací Kladno

2003 Vyšší odborná škola pedagodická, ukončená DiS.

2005 modní přehlídka ručně malovaných a navržených oděvů Kladno - Divadélko

2012-2015 výstava Radotínský Kruh - malba obrazů

2010-2013 výuka uměleckých kroužků dětí a seniorů 

Kontakt :

email: art.annaholeckova@gmail.com

tel: +420 777 555 682

www.art-annaholeckova.com