Arthaus

Projekt Arthaus vznikl počátkem roku 2017, jako nezávislá online galerie s cílem poskytnout prostor pro prezentaci svých děl začínajícím umělcům. Arthaus chce po vzoru zahraničních galerií, vytvořit na tuzemském trhu podmínky pro nákup uměleckých děl současných českých autorů (ale nejen těch) jednoduše z pohodlí domova. Cílem projektu je vytvořit platformu pro současné umění, která bude poskytovat široké spektrum služeb pro samotné umělce, ale i širokou veřejnost a bude tyto dva sektory propojovat díky silnému zakořenění v online prostředí.

Koncept galerie Arthaus je trochu odlišný od současných tuzemských galerií a to tím, že se snaží o maximální otevřenost. Tudíž není limitován žádnými podmínkami pro umístění svých děl do galerie. Každý autor tak získává stejné podmínky pro svou prezentaci a její úspěšnost určuje už samotný trh, tedy online publikum. Díky tomu galerie Arthaus nabízí široké spektrum uměleckých stylů a odvětví. V současné chvíli galerie Arthaus zastupuje 23 umělců věnujících se od kresby a malby, přes sochu, až po digital art, z nichž tři presentuje na veletrhu Ateliér Artfest.

https://www.arthaus.cz

Umělci prezentovaní na Ateliér Artfest:


Therese Rosier

Malířka pocházející z Prahy, vystudovala uměleckou školu v Praze. Vstavuje své obrazy od roku 2006. Therese se od roku 2011 věnuje umění na profesní úrovni, věnuje se především portrétní malbě, je přední propagátorkou pin-up artu v České republice. Na počátku své kariéry jako umělec se věnovala spíše surrealistické a abstraktní malbě, v průběhu času si vytvořila jedinečný styl s vlastním typickým rukopisem.Její obrazy jsou primárně vytvořeny akvarelem a inkoustem, které kombinují realistickou kresbu ve spojení s expresivním vyjádřením.Obrazy jsou prosyceny ženskostí, smyslností, sexuálním napětím a jsou známé jako uhrančivé obrazy s duší. Její díla jsou spojením mezi uměním a vášní pro vintage styl.

V poslední době se vrací zpět ke kořenům a tvoří surrealistická abstraktní plátna, která jsou odrazem jejích emočních stavů. Tato díla jsou v naprosto nečekaném a odlišném stylu, než její portréty.


Petr Němec

Autor se věnuje především malbě akrylem s přesahem do kresby. Ve své tvorbě často zobrazuje kontrast mezi jistým puritánstvím a syrovou divokostí lidské postaty. Ženské figury v jeho tvorbě představují manifestaci jeho vlastní mysli, kterou takto obnažuje před divákem. Jeho díla slouží jako záznam vnitřního dialogu, jehož interpretace je ponechána na divákovi, jako vykladači snu.Wona Wena

Streetartová umělkyně a fashion designerka, žíjící a tvořící v Praze. Za pseudonymem se skrývá mnoho osobností a charakterů, které s plíživě ukrývají v její tvorbě a tím vytvářejí jedinečné umělčino prostření. Její ambice přesahovat dimenze moderního světa jsou zároveň spjaty s inspirací, kterou hledá v různých kulturách a subkulturách. Experimenty s různými výtvarnými styly jsou provázány s fascinací newyorskou scénou osmdesátých let, Walt Disneym a streetartovým prostředím. V její tvorbě nalezneme mimo jiné výrazný kontrast chudoby a luxusu. Nebojí se ukázat tzv. "Život holky po svém.", kdy sexuální témata nejsou tabu.