Gor Avetisyan

Gor Avetisyan se narodil roku 1963 v Jerevanu, hlavním městě Arménie. Již od dětství byl obklopen světem umění, jelikož oba strýcové a teta byli akademickými malíři, což ho velmi ovlivnilo a nakonec i přivedlo na životní dráhu sochaře a malíře. Po vyšší odborné umělecké škole jsem byl přijat na akademii výtvarných umění. Na obou školách jsem studoval jako sochař.

Se sochařstvím se neodmyslitelně pojí i kresba, jenž autora vždy přitahovala, a proto se po přestěhování do Prahy začal naplno věnovat malbě na plátno.

"Maluji s radostí a potěšením, že mohu své emoce vyjádřit na plátně. Používám jasné a živé barvy jako je červená, žlutá, oranžová, černá, bílá... a s pomocí kontrastních barev dávám svým obrazům hloubku a dynamiku." říká Gor Avetisyan, jehož inspirací pro abstraktní obrazy jsou lidé a příroda. Mimo jiné můžeme v autorových obrazech najít mnoho prvků arménské kultury.

Díla Gora Avetisyana jsou abstraktní, svobodné a umožnují lidem vniknout do obrazu a na malou chvíli cestovat světem barev, pohybů, poslouchat svoje srdce a popřemýšlet o kráse, lásce a domově.

www.interart-gor.comName: Secret Eye of Muse
Technique: akryl na plátně
Size: 95 x 95 cm
Year: 2016 Name: The Effective Emotion I
Technique: akryl na plátně
Size: 80 x 85 cm
Year: 2015 Name: "Evolving Consciousness I"
Technique: olej na plátně
Size: 120x110 cm
Year: 2004 Name: Action with Sentiment
Technique: akryl na plátně
Size: 110 x 90 cm
Year: 2014 Name: Happy Emotions
Technique: akryl na plátně
Size: 90 x 100 cm
Year: 2016