BARBORA SKÁCELÍKOVÁ

Jmenuji se Barbora Skácelíková, je mi 23 let a pocházím z Olomouce. Malování je jedním z mých koníčků už odmalička, ale až během posledních dvou let se má tvorba začala pomalu ustalovat, i když mám samozřejmě ještě spoustu "práce" před sebou.

Na základní škole byla mým nejoblíbenějším předmětem jak jinak než výtvarná výchova. Díky ní jsem zažila i první ze svých úspěchů, kdy má práce byla vybrána ve výtvarné mezinárodní soutěži s názvem Životodárná voda pod záštitou UNESCO mezi prvních patnáct z celé ČR a byla pak zaslána na výstavu do Londýna. Na pedagogické střední škole jsem měla možnost výběru specializace, která se pak měla stát i jedním z maturitních předmětů, a já si zvolila opět výtvarnou výchovu. Chtěla jsem s ní pokračovat i na vysoké škole, ale ihned po maturitě jsem nastupovala do zaměstnání a tento obor nešel studovat dálkově, a já tak musela zvolit jiný obor. I když jsem tedy věděla, že nebudu moct nastoupit, zvědavost tomu nedala, zaslala jsem přihlášku a šla na přijímací pohovor. O pár dní později jsem našla své jméno mezi přijatými a to dokonce na prvním místě.

Během dálkového studia a práce zároveň jsem se tvorbě moc nevěnovala. Zapojila jsem se do komunity s názvem The Lightbulb Project, díky které jsem začala opět tvořit. Tento projekt založil kanadský fotograf Joel Robison, který každý týden určil jednoslovné téma a kdo chtěl, mohl k tomuto tématu cokoliv vytvořit a výsledek sdílet s ostatními členy tohoto projektu. Nejdříve jsem experimentovala s fotomontážemi, postupně jsem ale začala opět malovat. Tento mezinárodní projekt funguje již čtvrtým rokem a stále mě inspiruje v mé tvorbě.

K malování nejčastěji používám vodové nebo akrylové barvy, pastelky, Posca fixy a pastely. Většinu mých prací jsem namalovala pouze na papír, ale postupně začínám tvořit i na plátna. Inspiruji se přírodou, fantasy příběhy, a protože pracuji jako pedagog volného času, tak i dětmi samotnými a hlavně tím, jak vidí svět. Jedním z mých snů je stát se ilustrátorkou nějaké kouzelné a hravé knížky pro děti.

Budu moc ráda, pokud vás má tvorba zaujme a třeba i navštívíte můj instagramový účet, kam nahrávám většinu svých prací.

Kontakt:

Email: skacelikovab@seznam.cz

Instagram: https://www.instagram.com/bara.skaca.art/

Facebook: https://www.facebook.com/bara.skacelikova/