cs

Blanka Morikawa

Malovat jsem začala před asi 3 lety, když jsem hledala nějakou formu odpočinku od každodenního shonu. Začínala jsem s akvarelem, ale od začátku mě to táhlo k větším plátnům a "hutnějším" barvám. Relativně rychle jsem pochopila, že malování pro mě bude více než koníček, jelikož jsem v něm našla cestu k vyjádření svého (velice aktivního) vnitřního světa.

Tvořím abstraktní obrazy, protože v nich nacházím největší svobodu sebevyjádření. Konkrétní objekty na mých obrazech nenajdete (nebo jen čirou náhodou). Mé obrazy vznikají organicky a intuitivně, - plánované jsou maximálně základní barvy, zbytek ze mě "vytéká" tak nějak sám. V názvech obrazů se pak snažím reflektovat myšlenky a pocity, které ve mě výsledné dílo vyvolává, nicméně ráda říkám, že název mi obraz "prozradí" sám, nevymýšlím jej totiž raciem, rodí se opět někde v intuici.

Přála bych si, aby mé umění inspirovalo i pozorovatele k oproštění od limitací každodenní reality, a objevování vnitřních pocitů a alternativních světů.

Galerii všech mých obrazů i aktuálně dostupných děl najdete na mém webu. Maluji také obrazy na zakázku, kdy se se zájemci dopředu sladíme na vhodných barvách a rozměru obrazu.

Kontakt:

web: www.blankamorikawaart.com

IG: @blanka_morikawa_art

e-mail: contact@blankamorikawaart.com