Blanka Mudrová

Kožené obrazy, kožené plastiky, olejomalba, osobitá kožená galanterie

Narodila se v Rynárci u Pelhřimova na Vysočině ve druhé polovině minulého století. Od svých dvaceti let se zabývá tvorbou z kůže, i když v různých formách - původně jako vývojová pracovnice v DUP Pelhřimov. V roce 1989 vytvořila svou první kolekci, kterou úspěšně představila na výstavě Trenčín město módy. Od roku 1990 dodává kůži, vlastní, specifický, poetický styl, který se objevuje na výrobcích z její vlastní díly a na kožených obrazech, k nimž nachází inspiraci v osobitém světle všedních věcí kolem nás.

Blanka Mudrová je držitelkou značky "Vysočina regionální produkt". Svou tvorbu prezentuje na různých výstavách v České republice a v zahraničí a také na nejrůznějších řemeslných jarmarcích a na akcích zaměřených na ruční tvorbu. Její výrobky a plastiky z kůží jsou zastoupeny i ve sbírkách po celém světě od USA po Austrálii. V roce 2010 otevřela s manželem vlastní galerii kůže v Rynárci, kde vystavuje obrazy z kůže, olejomalby a průřez tvorbou autorských kabelek, aktovek a různých věciček z kůže. Dámy budou určitě souhlasit s jejími slovy, že: "Každá kabelka má mít svou duši a musí souznít se svým uživatelem."

"Celý život mě provází touha něco tvořit, něco hezkého vymýšlet pro radost svému okolí a sama sobě. Kreativní tvoření se mi stalo životní vášní a osudem, práce s kůží je mým koníčkem a celoživotním osudem a zaměstnáním."

Blanka Mudrová

Samostatné výstavy:

2016 - Výstavní síň města Kaplice, Zámek Lomnice nad Popelkou

2015 - Cisterciánský klášter Osek, Muzeum JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích, Klášter Borovany

2014 - Galerie M Pelhřimov

2012 - Hrad Roštejn

2011 - Lázně Bohdaneč kolonáda - Foyer kulturního domu Jemnice - Galerie Fara Planá nad Lužnicí - Galerie M Pelhřimov

2010 - Galerie v Kotelně Jilemnice

2009 - Zámek Kamenice nad Lipou

2008 - Galerie Sněžné - Zámek Dub u Prachatic

2007 - Muzeum Volary

2006 - Muzeum Humpolec - Synagoga Třešť

2005 - Galerie M Pelhřimov - Muzeum Benešov nad Ploučnicí

2004 - Hospital Kuks