Dana Voštová

Ahoj všem! Ráda bych se Vám představila jako mladá začínající umělkyně. Jmenuji se Dana Voštová, narodila jsem se roku 1999 v Táboře, odkud pocházím. Studuji grafický design na Střední uměleckoprůmyslové škole v Bechyni a ve svém volnu se věnuji malování. Kreslit mě bavilo už od dětství. Zkoušela jsem malovat zátiší, krajiny, zvířata, auta nebo jsem čerpala ze své fantazie. 

Když mi bylo asi dvanáct, tak jsem naprosto propadla portrétům a jiným tématům jsem již nevěnovala tolik pozornosti. Dlouhou dobu jsem trénovala kresbu tužkou a snažila se ji dotáhnout až k realistické dokonalosti, ale po čase jsem začala zkoušet nejrůznější techniky a vyspěla k názoru, že barevný obraz na zdi má mnohem větší efekt než pouhá kresba tužkou. Má studie barvou započala v akvarelových pastelech, pokračovala jsem křídou, vyzkoušela akvarel a nakonec jsem zakotvila v tempeře a akrylu. 

K mému vývoji také přispěla výuka na uměleckoprůmyslové škole, kde jsem se mohla přiučit i grafickým technikám, z nichž mě oslovil hlavně sítotisk a linoryt. Co se týče stylu, tak jsem zaujatá pop artem, stencil artem, komiksem. Také miluji graffiti a pouliční umění, především proto, že je to umění obyčejných lidí. 

Mám ráda barvy, živost, hravost. Ve své tvorbě se snažím zaměřit na mladé lidi a mojí generaci. Bylo by mi ctí inspirovat mé vrstevníky také k malování, tvoření a šíření jejich prací mezi další lidi. Na mých plátnech nejčastěji naleznete hudební interprety, kteří mě nějakým způsobem inspirovali a motivovali, nebo mám jednoduše ráda jejich muziku, či obdivuji jejich charakter a přístup k životu. Baví mě zachycovat tváře lidí, kteří na světě po sobě zanechávají odkaz a svou prací, slovy či třeba hudbou ovlivňují stovky lidí kolem, včetně mě.

Email: Danny.Vostova@seznam.cz

Telefon: 702 894 463

Facebook: https://www.facebook.com/dianavostova

Instagram: https://www.instagram.com/dana_vostova/