Daniela Netolická

Co si pamatuji, vždy jsem měla tužku v ruce a kreslila vše kolem a své fantazie. Ilustrovala jsem nedělní rozhlasové pohádky a kreslila do knížek bez obrázků. Od mala jsem počmárala kdejakou zeď a nástěnné malby, v jiném měřítku a provedení, stále realizuji. K ilustracím využívám i zkušenosti z tvorby kresleného filmu, vytvářím krátké příběhy a animace. Grafická úprava, kaligrafie a můj specifický rukopis se prolíná celou mou současnou i keramickou tvorbou. Keramická hlína si mě našla poměrně nedávno, zato ve velkém stylu, stejně jako malba na plátno.

Většinu svého profesního života jsem věnovala práci pro kulturní instituce, tedy tvorbě a propagaci výstav od A až do Z, včetně doprovodných programů, což je krásná i náročná práce a na vlastní tvorbu a její prezentaci už tolik prostoru nezbývalo. Nastal čas na změnu, tedy zúročení mých darů i zkušeností a nyní se mi daří svůj osobitý výtvarný styl prolnout různými výtvarnými technikami a skloubit vlastní tvorbu s vedením výtvarných kurzů i organizováním malých kulturních akcí.

"Jsem, tedy tvořím. Tvořím, tedy jsem."

SPŠG Hellichova / Krátký film Praha / SGVU Litoměřice / Muzeum Dvůr Králové nad Labem / Galerie města Trutnova / Gracent Arteterapie / Domov Dolní zámek Teplice nad Metují / Domov sv. Josefa v Žirči / ArteDaniely

Kontakt:

Email: netolicka.daniela@gmail.com

Telefon: 732 129 850

Instagram: @danielanetolicka

Facebook: Daniela Netolická

www.artedaniely.comHledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.