cs

Daniela Netolická

Co si pamatuji, vždy jsem měla tužku v ruce a kreslila vše kolem a své fantazie. Ilustrovala jsem nedělní rozhlasové pohádky a kreslila do knížek bez obrázků. Od mala jsem počmárala kdejakou zeď a nástěnné malby, v jiném měřítku a provedení, stále realizuji. K ilustracím využívám i zkušenosti z tvorby kresleného filmu, vytvářím krátké příběhy a animace. Grafická úprava, kaligrafie a můj specifický rukopis se prolíná celou mou současnou i keramickou tvorbou. Keramická hlína si mě našla poměrně nedávno, zato ve velkém stylu. Stejně jako na papír píšu verše do hlíny…na hrnky, vázy, talíře i mísy přenáším své ilustrace, barevnou fantazii a atmosféru okamžiku. Pod rukama mi tak vznikají neopakovatelné Ilustrované hrnky pro básníky pro krásné chvíle všedních i svátečních dnů.

Většinu svého profesního života jsem věnovala práci pro kulturní instituce, tedy tvorbě a propagaci výstav od A až do Z, včetně doprovodných programů, což je krásná i náročná práce a na vlastní tvorbu a její prezentaci už tolik prostoru nezbývalo. Nastal čas na změnu, tedy zúročení mých darů i zkušeností a nyní se mi daří svůj osobitý výtvarný styl prolnout různými výtvarnými technikami a skloubit vlastní tvorbu s vedením výtvarných kurzů i organizováním malých kulturních akcí.

"Jsem, tedy tvořím. Tvořím, tedy jsem."

SPŠG Hellichova / Krátký film Praha / SGVU Litoměřice / Muzeum Dvůr Králové nad Labem / Galerie města Trutnova / Gracent Arteterapie / Domov Dolní zámek Teplice nad Metují / Domov sv. Josefa v Žirči / ArteDaniely

Kontakt:

e-mail: netolicka.daniela@gmail.com

Tel: 732 129 850

web: www.artedaniely.com

IG: @danielanetolicka

FB: Daniela Netolická