Denis Kvaša

Jmenuji se Denis Kvaša, narodil jsem se ve městě Sluck v Bělorusku. Malovat jsem začal už od malička, ve školce. Moc mně to bavilo, nejvíce jsem byl zaměřený na technické obrazy jako např. letadla, tanky, rakety. Maloval jsem i komiksy. K malování mě přivedl můj dědeček, který byl uznávaným malířem a grafikem. Něčemu mně naučil ale hlavním stupínkem rozvoje bylo přijeti na uměleckou školu cca v 7 letech.

Tehdy jsem se účastnil, jak menších soutěží, tak i velkých. Jeden z největších úspěchu bylo druhé místo v celostátní soutěži pod záštitou UNICEF. Poté jsem se přestěhoval do Prahy a vykročil jiným směrem. Malování jsem v této době nevěnoval tolik času, občas jsem něco vytvořil ale nakonec vášeň a potřeba sebevyjádření byla silnější, natolik, že jsem se k tvorbě vrátil a přetrvává to dodnes.

V dílech vyjadřuji různé systematické náhledy na situace, pocity a zážitky. Hlavním pilířem je moje imaginace. Má tvorba vzniká spontánně a nebo zdlouhavým způsobem ve snaze přijít k určitému závěru a poté to převést....

Kontakt:

e-mail: den.nox@email.czHledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.