Eliška Čecháková

Narodila jsem se v roce 1999. Malovat jsem víc začala až když mi bylo asi čtrnáct let. Začala jsem malovat sluníčko, které mělo velmi vyvinuté ženské tělo. Od té doby jsem se věnovala výhradně ženské postavě. I díky tomu jsem nastoupila na střední školu, kde jsem vystudovala umělecký obor, tedy filmovou tvorbu. Tam jsem se více věnovala kresbě a zároveň uložila svou lásku k ženskému tělu k ledu. Ta se znovu ozvala až, když mi bylo 18. Od té doby jsem se odmítla vzdát své vášně k malování nahých žen.

S časem se i má tvorba ovšem vyvíjela. Postavy se staly reálnější, barvy čistší a linie přesnější. Nejraději mám to, když barvy nemají u postav přechody. Vše má svou barvu a ideálně i okraj, protože vše na světě má své okraje, většinou černé. Oblíbeným materiálem se mi stal akryl.

K nahým ženám se časem připojila i jiná témata. Největší radost mi přináší malování postav z animovaných filmů a poslední dobou také malování stromů na pozadí, kde je přechod dvou barev.

Kromě malby a kresby se ovšem také ráda věnuji keramické hmotě, ke které jsem se po delší odmlce vrátila až nyní. Opět si radši vyberu erotičtější téma a tak se snažím modelovat postavy, tedy spíše trupy.

Když na to přijde, zkusím si ráda každou novou techniku. Od malby až po gravírování.

Kontakt:


Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.