EVA BERNADETTA

Eva Bernadetta (Kadlecová) se narodila v malebném městečku Počátky na Vysočině, kde prožila také většinu svého života. Již od raného dětství u ní budoval kladný vztah k malování její milovaný dědeček Ferdinand, který sám maloval obrazy olejem. Jako nejmladší z jeho vnoučat získala po něm tento dar. Bohužel jí nemohl být dlouho učitelem a nestihl jí předat vše, co uměl a věděl. I přesto se Evě láska k malování zachovala. 

Vystudovala Pedagogiku vychovatelství a Speciální pedagogiku. K malbě se vrátila až po delší době, kdy se zprvu věnovala malbě akrylem, olejem a malbám na zdi. Ze začátku malovala dětské pokojíčky, později se jí naskytla možnost malovat na větších projektech. Má za sebou projekt malby v muzeu Veteránů, Městské knihovně, Dětském centru, Městském úřadě a mnoho dalších. 

 Díky malbám dostala nabídku spolupracovat na celovečerní filmové loutkové pohádce "O moudrém Honzovi" (která je ještě v procesu natáčení), aby navrhla všechny loutkové postavy. Díky této zkušenosti zjistila, že jí vlastně k srdci přirostla více kresba tužkou než štětec a začala s kreslením portrétů, kterým se věnuje teprve 3 roky. 

 Postupem času začala kombinovat tužku s plátkovým zlatem. Tato výjimečná kombinace zaznamenala nečekaný úspěch, mimo jiné i proto, že jí používá na velikých formátech, které jsou pro kresbu tužkou zcela neobvyklé. Všechny obrazy včetně pozadí jsou kreslené pouze tužkami. 

Kontakt:

www.evabernadetta.cz

mail: bernadetta.eva@gmail.com

facebook: https://www.facebook.com/evabernadettacz

instagram: https://www.instagram.com/eva_bernadetta_art/