Eva Bernadetta

Eva Bernadetta Kadlecová se narodila v malebném městečku Počátky na Vysočině, kde i většinu svého života prožila. Již od raného dětství u ní budoval kladný vztah k malování její milovaný dědeček Ferdinand, který sám maloval obrazy olejem. Jako nejmladší z jeho vnoučat získala po něm tento dar. 

Bohužel jí nemohl být dlouho učitelem a nestihl jí předat vše, co uměl a věděl.

I přesto se v ní láska k malování zachovala. Vystudovala Pedagogiku vychovatelství a Speciální pedagogiku. K malbě se vrátila až po delší době, kdy se zprvu věnovala malbě akrylem, olejem a malbám na zdi.

Ze začátku malovala dětské pokojíčky, později se jí naskytla možnost malovat na větších projektech. Má za sebou projekt malby v Muzeu Veteránů, Městské knihovně, Dětském centru, Městském úřadě a mnoho dalších. Díky malbám dostala nabídku spolupracovat na celovečerní filmové loutkové pohádce "O moudrém Honzovi" (která je ještě v procesu natáčení), aby navrhla všechny loutkové postavy.

Díky této zkušenosti zjistila, že jí vlastně k srdci přirostla spíše kresba tužkou než štětec a začala s kreslením portrétů, kterým se věnuje teprve 3 roky. Jako první začala kombinovat tužku s plátkovým zlatem. Tato výjimečná kombinace zaznamenala nečekaný úspěch, mimo jiné i proto, že je na velikých formátech, která je pro kresbu tužkou zcela neobvyklá.

Kontakt:

Tel: +420 723 422 821

E-mail: info@evabernadetta.cz

FB: Eva Bernadetta

IG: eva_bernadetta_art

www.evabernadetta.czHledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.