Eva Hubálková

Ing. Eva Hubálková vystudovala VŠE. Narodila se a trvale žije v Praze, ale má velmi silný vztah i k Orlickoústeckému kraji, kde vlastní společně s manželem rekreační chalupu. V profesním životě se věnovala zpracovávání informací v ÚBOK, měla vlastní firmu na výrobu státních vlajek a posledních patnáct let pracovala jako učitelka jazyků. Ačkoliv nemá žádné formální výtvarné vzdělání, svou potřebu výtvarné činnosti realizovala navrhováním a šitím oděvů, prací s textilními materiály, ručními pracemi.

Ve svém volném čase se výtvarnou činností - malováním - zabývá od roku 2013. Používá různé techniky, převážně olejomalbu, vyzkoušela i malbu špachtlí, věnuje se kresbě tužkou, suchým pastelem, enkaustice, malování obrázků na keramický materiál. Zobrazuje krajiny v různých denních i ročních obdobích, město i vesnické motivy, vodu. Její velkou zálibou je fotografování. Své fotografie z cest, z chalupy i dalších míst, která navštěvuje, využívá jako inspiraci i předlohu ke své tvorbě.

Od roku 2013 absolvovala řadu výtvarných kurzů nejrůznějších výtvarných technik, nicméně zůstává v mnoha směrech samoukem. Zúčastnila se několika společných výstav v Ústí nad Orlicí a v Praze ve středisku Ingarden, kde dochází do kurzů olejomalby.