Eva Šéblová

Eva Šéblová, narodila se 30.4.1959 v Prostějově a nyní žije 40 let v Mladé Boleslavi.

Už jako malá holka chtěla všechno zkusit nejraději ihned. Sportovní aktivity to ale nebyly, neboť při každém pokusu vyniknout v nich, se vždy vyřadila na nějaký čas z provozu. Eva byla tvořivá a kreativní a nechyběla ji představivost a tak se jejím milníkem stal rok 1980. V té době vzala do ruky štětec a pod vlivem folklóru začala malovat na porcelán.

Přestože se v životě musela poprat se zákeřným protivníkem, dokázala se zvednout a silou vůle se zařadit do běžného života. Má ráda ruční práce, pletení, vyšívání ale nejvíce si oblíbila malování a kraslice.Velikonočně-kraslicové období ji zastihlo už v roce 1993 a zaměřila se v něm na tzv. voskový relief a styl "madeira". Od té doby ji kraslice doslova pohltily, takže nebylo dalšího času na nic jiného. V současné době se ke kraslicím pravidelně vrací v předvelikonočním období, protože většinu svého času věnuje malování.

Malovat olejovými barvami začínala na přelomu 80. a 90. let. Začalo to miniaturami obrázků, které byly ve své době velmi oblíbené. Postupně si vyzkoušela malovat i na větší formát.Vyzkoušela si jak realistickou malbu tak i abstrakci. Namalovala několik portrétů, avšak krajina je její nejvyhledávanější předlohou. Inspiraci čerpá z fotografií, které si většinou sama nafotí.

V roce 2016 absolvovala kurz olejomalby technikou "dry brush" u malířky Martiny Beckové. V roce 2017 prošla kurzem olejomalby realistického malíře, skvělého Alexandra Pavlova.

Přestože je pravák, tak se ale vlivem osudu naučit malovat levou rukou. Z každého období, ve kterém se nachází, vzešly kousky, které dělají radost nejen ji samotné, ale hlavně lidem, kterým jsou určeny.

Kontakt : 

E-mail: eva.seblova@atlas.cz

Mobil : 721 914 774 

FB : Velikonoční-kraslice Eva Šéblová