Gabriela Vršková

Jmenuji se Gabriela Vršková a k umění a tvorbě, mám hluboký vztah již od dětství. Však jsem vyrůstala v hudební rodině, sama jsem studovala příčnou flétnu a zpívala ve sboru bílých hlasů na konzervatoři Licinio Refice (Frosinone) v Itálii, kde jsem žila do svých 22 let. Pak mne ale život s rodinou vrátil v roce 1992 zpět do Čech a od dalšího studia flétny a hudby obecně odpoutal.

Jelikož mou další láskou je věda a jsem Sci Fi fanda, nastoupila jsem na VŠCHT a to proto, že jsem od dětství snila, že vynaleznu elixír věčného mládí. 😊 Dnes už vím, že ten elixír vyrobit nelze, protože jej ve skutečnosti máme všichni ukryt sami v sobě a jedna z cest, jak z něj čerpat je právě tvořivost.

Vysokou školu jsem úspěšně dostudovala, ale cesta života ze mne nakonec chemika neudělala, ovšem zas tak daleko od vědy mne nezavedla, stal se ze mne totiž ajťák. :-D A tak od roku 1998 dodnes se živím konzultantskou činností v IT a na delší dobu jsem od umělecké tvorby byla trošku odvedena. Stále jsem něco málo tvořila, ale skutečně aktivně tvořím teprve od roku 2013 a to díky mému přestěhování z Prahy do Klecan, které dnes vnímám v mém životě jako významnou a osudovou událost.

Nejdříve to začalo zpěvem v Klecanské ochotnické kapele Lakomé Barky a pak jsem ještě objevila a hned začala navštěvovat umělecký Ateliér Šoltysovy. Zprvu jsem navštěvovala jen keramickou dílnu Mgr. Dany Šoltysové a následně jsem přidala i výtvarné kurzy a otevřené ateliéry akademického malíře MgA. Dušana Šoltyse. Pod vedením skvělého malíře, a hlavně úžasné osobnosti Dušana Šoltyse jsem nalezla cestu, jak otevřít a projevit můj barevný kouzelný vesmír. Klecanská tvůrčí vlna mne též dovedla zpět k hudbě, a tak jsem se ještě navíc přidala k ženské pěvecké skupině Carillon pod vedením Terezy Staňkové.

Často mi lidé říkají, že jsem jak malé dítě a já se vždy radostí rozzářím a vřele jím poděkuji. Jsem totiž na to, že jsem jak malé dítě hrdá! ;-) Tvořím v první řadě pro sebe, protože to prostě miluji a je to můj vlastní elixír mládí. Doposud jsem si svou tvorbu lidově řečeno syslila jen pro sebe, některá díla mám sice alespoň vystavena doma, ovšem mnoho dalších se smutně válí tam, kde se mi povedlo je uložit. Mnoho lidí mne dlouho vyzívalo, abych svou tvorbu prezentovala dál a případně i nabízela k prodeji a když jsem bez vlastní snahy prodala již druhý obraz, odhodlala jsem se k účasti na výstavě Ateliér ART FEST 2018 , kde Vám část mých výtvorů představím.

Co mne ovšem skutečně přesvědčilo byla radost a nadšení lidí, kterým jsem své obrazy prodala a též i lidí, kterým se mé další obrazy libí. Mým jediným přáním je, přinést lidem hezké pocity a nabití pozitivní energií.

S láskou a úctou,

Gabriela Vršková

https://kouzelny-vesmir.webnode.cz/

www.facebook.com/ArtMagicUniverse/

E-mail: vrskovag@seznam.cz