Galerie KusKovu

Výstava Petr a Petra Hamplovi, 2016
Výstava Petr a Petra Hamplovi, 2016

V naší stálé expozici v Galerii KusKovu nabízíme umělecké předměty, šperky a užité umění z kovu a jeho kombinací s rozličnými materiály. Prezentujeme díla a kousky převážně českých výtvarníků, uměleckých kovářů a šperkařů, ať již zkušených, nebo začínajících. Velký důraz klademe zejména na originalitu a profesionální zpracování. Zajišťujeme také vyhotovení uměleckých předmětů a architektonických doplňků do interiéru i exteriéru na zakázku podle představ zákazníka.

Pravidelně pořádáme výstavy výtvarníků pracujících převážně s kovem. Za deset let existence v naší galerii vystavovali například sochaři Igor Kitzberger, Ondřej Svoboda, Tomáš Kůs nebo Libor Hurda, šperkaři Karel Votipka, Hanuš Lamr, Lada Vosejpková, Kamila Housová Mizerová, Denisa Sedláková a mnoho dalších. Uspořádali jsme prezentaci i několika zahraničních výtvarníků - italské šperkařky Monicy Maestrelli, japonského grafika Hiroakiho Miyayami nebo skupinovou výstavu pěti irských šperkařů (spolu s Filipem Vaňasem, šperkařem, který v Irsku našel svůj druhý domov). Výstavy doplňujeme i různými doprovodnými akcemi - setkáními s výtvarníky, výtvarnými dílnami nebo módními přehlídkami.

Nezapomínáme ani na školy, které vyučují umělecké řemeslo, a tak jedna z našich prvních výstav představila průřez maturitními pracemi studentů Střední umělecko-průmyslové školy v Turnově. Spolupráce s pražskými umělecko-průmyslovými školami, které vyučují obor "umělecký kovář" pro změnu vyústila v realizaci projektu "Svatopetrské kování" - setkání uměleckých kovářů a "živé kování" v okolí Petrské věže, která je v bezprostřední blízkosti Galerie KusKovu. V letošním roce proběhl jeho třetí ročník a práci u výhně si mohli vyzkoušet i kolemjdoucí zájemci.

Kontakt:
Galerie KusKovu
Ivana Špičáková

Biskupský dvůr 6
110 00 Praha 1
+420 737 200 127
info@kuskovu.cz

https://www.kuskovu.czKarel Votipka

Brož - nefrit, nerez
Ondřej Svoboda

Kvadratura kruhu - ocel, nerez
Igor Kitzberger

Hlava - bronz
Hanuš Lamr

Náušnice Túje - stříbro, pozlacené stříbro