Gallery van Middendorp

 Vznikli jsme za účelem podpory propagace současného umění. Zaměřujeme se jak na výtvarné umění, tak i na fotografie.

​Mezi služby, které poskytujeme je zastoupení umělců v rámci výstav, organizace vernisáží, prezentace a propagaci jejich díl jak v České republice, tak i v zahraničí.

https://www.galleryvanmiddendorp.com

Zastupujeme:

Jules van Middendorp

Julesův styl je ovlivněn tvorbou světově proslulého uměleckého hnutí "Cobra" (1948-1951), do něhož se řadí například Karel Appel, Pierre Alechinsky nebo Asger Jorn.

​Jules pracuje se základními barvami v pečlivě promyšlených plánech. Jeho malby odkazují na nizozemské umělecké hnutí "De Stijl", které v roce 1917 založili význační malíři jako Piet Mondriaan, Vilmos Huszár nebo Theo van Doesburg.

Inspiraci pro svá díla nachází na ulicích, což jeho stylu dodává organickou dynamiku. I když jsou jeho olejomalby abstraktní, lze v nich vysledovat postavy a hudební motivy rezonující v jejich názvech.

​​

Vladimír Kysela

Fotograf Vladimír Kysela se ve své práci soustředí zejména na zachycení emocí prostřednictvím krajiny. Zkoumá vztah mezi obrazem, literaturou a hudbou. V poslední době se věnuje nezávislým projektům.

Soubor fotografií Máchovské kontemplace získal 3. Cenu v mezinárodní soutěži Prix de la Photographie Paris, 2016, v kategorii Book Proposal / Fine Art a čestné uznání na IPA - International Photography Awards, 2016, v kategorii Fine Art Landscapes.

Ve svém fotografickém vidění je velmi ovlivněn impresionisty, zejména Monetem a Cézannem, a rovněž anglickým malířem Williamem Turnerem.