Gor Avetisyan a Tamara Bakhshinyan na Ateliér ART Festu


Gor Avetisyan se narodil roku 1963 v Jerevanu, hlavním městě Arménie. Již od dětství byl obklopen světem umění, jelikož oba strýcové a teta byli akademickými malíři, což ho velmi ovlivnilo a nakonec i přivedlo na životní dráhu sochaře a malíře. Po vyšší odborné umělecké škole jsem byl přijat na akademii výtvarných umění. Na obou školách jsem studoval jako sochař.

Se sochařstvím se neodmyslitelně pojí i kresba, jenž autora vždy přitahovala, a proto se po přestěhování do Prahy začal naplno věnovat malbě na plátno.

"Maluji s radostí a potěšením, že mohu své emoce vyjádřit na plátně. Používám jasné a živé barvy jako je červená, žlutá, oranžová, černá, bílá... a s pomocí kontrastních barev dávám svým obrazům hloubku a dynamiku." říká Gor Avetisyan, jehož inspirací pro abstraktní obrazy jsou lidé a příroda. Mimo jiné můžeme v autorových obrazech najít mnoho prvků arménské kultury.

Díla Gora Avetisyana jsou abstraktní, svobodné a umožnují lidem vniknout do obrazu a na malou chvíli cestovat světem barev, pohybů, poslouchat svoje srdce a popřemýšlet o kráse, lásce a domově.

www.interart-gor.com