Hana Klímová

Již jako malá a zároveň co by dcera české malířky Elišky Molíkové byla zvyklá na vůni terpentýnu a olejových barev. Možná právě proto ani touhu po malování z počátku necítila. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Nakonec přece jen podlehla rodinné malířské tradici sahající do konce devatenáctého století a zatoužila po vlastní tvorbě. Začala enkaustikou, ke které není potřeba žádných předchozích zkušeností, vše je o fantazii, představivosti, vnímání barev, atmosféry, nálad... Enkaustika je prastará technika malby horkým voskem, kterou později začala kombinovat s akrylem. Horký vosk vždy vytváří překvapivé efekty, je kreativní a inspirující. Díky tomu je každý obraz originál a nedá se opakovat. V poslední době se zaměřuje na malování akrylem. Čisté syté barvy nanášené špachtlí na velkou plochu navozují různé nálady a pocity tak, jak je známe z obrazů impresionistů. Velkým vzorem se jí stal impresionista současnosti Leonid Afremov.

Absolvovala mnoho kurzů kresby a malby pod citlivým vedením vynikajících lektorů, jako např. Lucie Pavlokové, Jany Matrasové, Šárky Krausové.

Má za sebou již několik autorských výstav, hlavně v Olomouci, Praze, Liberci, Českých Budějovicích a Znojmě. Některé samostatné, jiné společně s maminkou.

Její díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách u nás i v zahraničí.

Je organizována ve Sdružení výtvarníků ČR, z.s.

Kontakty: 

www.gallart.cz

Tel: 602 708 479

hankamolikova@seznam.cz