Hana Němcová

Hana Němcová - moje cesta

Pocházím z jižní Moravy, ale od mládí žiji a tvořím v Praze. Malování a kreslení jsem si zamilovala již v dětství. Později, kdy jsme s kamarády podnikali výpravy do míst, které byly tajemné a zajímavé, jsem tyto zážitky transformovala do výtvarné podoby. Vjemy z krajiny a všech prožitků jsou pro mne a pro moji tvorbu velmi inspirativní dodnes.

V přípravě na studium mi pomohli v ZUŠce, tehdy v Lidové škole umění. Jelikož jsem chtěla malovat, modelovat, točit keramiku,... prostě umět vše, rozhodování kam dál bylo obtížné. Zvítězila kombinace umění a praktičnosti a další oděvní návrhářka měla spatřit světlo světa. Naštěstí kromě praktických a technických hodin, bylo v náplni této školy i mnoho výtvarných předmětů. Abychom nechodili za studentskými radovánkami, mučili nás profesoři mnoha domácími úkoly, které sice vedly k vyčerpání, ale procvičovaly ruku a oko. A za to jsem jim vděčná.

Oděvní profesi jsem se věnovala jen krátce, později mne pohltila tvorba šperků, které vycházejí z kombinace mědi nebo chirurgické oceli spolu s přírodním kamenem. Mohla jsem tak naplno uplatnit vlastní fantazii vzhledem k nepřebernému množství kombinací možných návrhů těchto šperků a těší mě, že mám v tomto oboru zákazníky po celém světě. I přesto mě stále čím dál tím víc přitahovalo vrátit se také k mé oblíbené malbě. To se mi nakonec s radostí i ostychem podařilo.

Mojí oblíbenou technikou je především akvarel a malba akrylem. Tématicky kombinuji inspiraci přírodou s abstrakcí.

Kontakt:

email: hananemcovaart@gmail.com

www.hannahart.cz

www.hannahart.euHledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.