Helena Petřinová

Studovala na Ústavu umělecké výroby paličkování, tkaní, šitou krajku a součástí byla i kresba. Docházela osm let na soukromé hodiny do ateliéru malíře, grafika, ilustrátora a úžasného člověka Zdeňka Kleindiensta.

Nyní vystavuje a tvoří společně s Milanem Buršou pod názvem ENERGIE DUŠÍ.

Ve své tvorbě používá důležité prvky světlo a stíny, záchvěvy duší a energií. Má oblíbenou strukturální malbu s personifikací do bizarně-archetypálních podob. Malba je často ozvláštněna pohádkově naivními prvky a doplněna různými druhy kamenů. Maluje i energetické obrazy a to pouze pro konkrétního člověka, protože potřebuje určité napojení, aby obrázek přesně "sedl". Kromě malby se věnuje keramice, tvorbě šperků (registrace na PÚ), a v neposlední řadě ráda fotí. V malbě používá hlavně akryl.

Je členkou Sdružení výtvarníků České republiky, Prácheňské umělecké besedy a spolku Keramikum.

Výstavy: Praha - Moderní umění očima současnosti (Galerie ArtLinea), Mezinárodní festival současného umění Ateliér Artfest (Výstaviště Praha, Sjezdové centrum), České Budějovice - 4. mezinárodní veletrh výtvarného umění ArtFest, Písek - několikrát v Galerii Portyč. Má stálou expozici obrazů v Centru duševního zdraví (CDZ) ve Strakonicích.

Její díla jsou zastoupena v českých i zahraničních soukromých sbírkách.

Kontakt:

https://energiedusi.com

FB: https://www.facebook.com/energiedusi

instagram: www.instagram.com/energiedusi/

email: petrinova.hela@seznam.cz

tel. +420 605733735

Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.