I investice mohou být krásné? Nákup obrazů potěší oči a naplní peněženku

Milujete umění a krásné věci? Pak vás jistě nadchnou tzv. alternativní investice, které spojují příjemné s užitečným. Jedná se totiž o způsob zhodnocení financí nákupem toto, co se vám líbí. Nákupem umění nikdy netratíte.

Úspěšný investor uměním žije

Zajímáte-li se o umění již delší čas, je vaším koníčkem a každodenním zájmem? Pak je možná na čase posunout svou zálibu zase o stupínek výš a začít na ni vydělávat. Pro trh s uměním je totiž velmi důležité se v uměleckém světě dobře orientovat.

Jestli ale o umění nic nevíte a přesto vás láká do něj investovat a zhodnotit tak svůj kapitál nezoufejte a raději se vrhněte na samostudium, ať získáte trochu přehled. Nenakupujte rovnou, prvně si vše dobře prohlídněte, zorientujte se v dané problematice a pak směle do toho.

S prodejem si dejte načas

S prodejem obrazů nespěchejte, jedná se spíše o dlouhodobější investici, která ale přináší své plody a tak se za 5 - 10 let ideálně ještě později budete moci těšit ze zisku. Při prodeji dražších děl se poraďte s odborníky. Dílo můžete prodat v aukci nebo přes galerii.

Vybírejte díla, která se budou líbit i v zahraničí

Máte rádi české obrazy, ze kterých sálá naše typická národní kultura? I ty se mohou jistě stát dobrou investicí. Pokud však plánujete dílo prodat do ciziny, raději zvolte nějaké působící světovým dojmem. To si snáz svého kupce najde ve všech koutech světa. Před samotným prodejem si prostudujte zákon o prodeji a vývozu předmětů kulturní hodnoty. U řady děl budete potřebovat tzv. vývozní povolení.


Druhým rokem spouštíme vánoční předprodej vstupenek na Ateliér ART Fest 2018. Dále pro Vás na webu připravujeme ke stažení dárkové poukazy, které budete moc věnovat svým blízkým zároveň se vstupenkou.