cs

Ilona Mušálková

Kreslení i malování mě baví už odmalička, ale dalo by se říct, že aktivněji jsem se tomu začala věnovat okolo roku 2008, kdy mě inspirovala jedna soutěž o nakreslení nejhezčího portrétu filmové postavy. Tak jsem vzala tužky do rukou a zkusila to. Je pravda, že jsem si tenkrát dala hodně záležet, a to mě asi díky mé snaze vyšvihlo na třetí místo, což mě skutečně nadchlo vzhledem k velkému počtu uchazečů. Byla to pro mě velmi dobrá motivace pokračovat dále v kreslení portrétů, zlepšovat se v detailech a celkově tvořit si nějaký svůj styl. 

Nejenom kdysi, ale i nyní s každým nově vytvořeným portrétem vidím vlastní pokroky, pořád je co zlepšovat. Ovšem mojí největší satisfakcí je ale vždycky i to, když se moje díla líbí lidem okolo mě a když si přejí ode mě něco nakreslit nebo namalovat a já pak svoje tvorby potkávám doma u těchto lidí.

Moje zaměření bylo po většinu času tedy kresba portrétů pomocí tužek, uhlů, kříd a suchých pastelů, nicméně předloni mě velmi zaujalo malování mandal metodou dot art. A toto se stalo pro mě novou, relaxační technikou. Každá mandalka, kterou tvořím, tvořím od srdce, neboť většinou každá jedna má mandalka putuje dál a dělá hezký den obdarovaným. A tak jsem se pomalu dostala od tužek až k akrylovým barvám, od černobílé k barevné.

Inspiraci nacházím často u dalších umělců a proto věřím, že tato výstava bude pro mě velkou zkušeností a motivací do dalšího tvoření. Tady bych také ráda představila svá první abstraktní díla, vytvořená pomocí akrylových barev, se zajímavými třpytivými prvky, které tuto tvorbu oživují. A protože se mi v interiérech hodně líbí i vícedílné obrazy, najdou se i nějaké takové v mojí sbírce.

KONTAKT:

Tel: +420 776 310 194

e-mail: ilona.musalkova@seznam.cz

FB: Ilča ART

IG: ilczaart