Investujte do obrazů. Ozvláštní obývák a posléze mohou být přínosem pro vaše konto

Stačí si správně vybrat. Zní to jednoduše, ale realizace je přeci jen trochu složitější. Přesný návod na to, jak zvolit to správné dílo, do kterého se vyplatí investovat neexistuje. Přesto vám přinášíme několik rad, kterými se můžete při výběru obrazu řídit.

Na technice a materiálu skutečně záleží

Možná bádáte nad tím, kterého současného malíře nesmete vlna dalších modernějších a mladších umělců a jeho sláva se udrží desítky a při nejlepším stovky let. Skuteční znalci dovedou nadějné malíře vytipovat. Své dedukce si však velmi často nechávají pro sebe a proto i vy si budete svůj cit muset vytrénovat sami.

Než získáte roky praxe potřebné zkušenosti, zaměřte se na zpracování obrazu, jako je použitá technika a materiál. Obraz malovaný olejovými barvami na plátně bude vždy cennější než např. akvarel na kartonu.

Při výběru se řiďte nejen rozumem, ale i srdcem

Nákup umění není nikdy ztrátový i když se nám totiž nepodaří zvolit takový obraz, jehož cena poroste do závratných výšin vždycky si můžeme ponechat dílo samotné. Je proto dobré se při nákupu neohlížet jen na možný zisk, ale zvolit si takový kus, který dokáže zaujmout.

Mnohdy se stává, že z tvrdých obchodníků s uměním se stanou sběratelé, kteří nakupují díla pro obchod podle jiných kritérií než ta pro svou sbírku.

Volte nadčasová díla

Všimli jste si někdy, že společnost velmi často podléhá módním trendům, po kterých za pár let ani pes neštěkne? Určitě ano. Tyto módní trendy se promítají do všech oblastí našeho života, umění nevyjímaje. Umělci prostě tvoří to, co se zrovna líbí a přesně taková díla jsou adepty na to, aby zapadly mezi stovky dalších. Porto, jestli chcete skutečně vydělat slušnou sumu, zaměřte se na obrazy nadčasové.


Druhým rokem spouštíme vánoční předprodej vstupenek na Ateliér ART Fest 2018. Dále pro Vás na webu připravujeme ke stažení dárkové poukazy, které budete moc věnovat svým blízkým zároveň se vstupenkou.