Ivan Martin

Mgr. Ivan Martin, malíř, *1979, žije a tvoří v Dolních Břežanech a Praze. Malbě se věnuje 22 let.

V obrazech se kompozičně snažím dosáhnout ideálních poměrů mezi figurativními a nefigurativními prvky. Využívám kontrastu mezi organickou strukturou a přísným geometrickým tvarem. Převážně maluji velmi rozměrná plátna, alegorie lidských vztahů, životních etap a zkušeností, existenciálních témat, prostoročasu.

Rozměrná plátna vyžadují dlouhodobou práci mnoha měsíců a občas přistoupím k menším zátiším, ze kterých se mohu těšit za kratší čas a které jsou pro mne oslavou malby a jakýmisi drobnými chuťovkami.

Technicky se zabývám výhradně olejomalbou. Ve staromistrovské lazurní malbě spatřuji nejvyšší škálu možné barevnosti a nejideálnější prostředek k vystavění iluzivního prostoru. Je to práce s výběrem barev podle jejich mnoha vlastností- ředěním barev a v neposlední řadě s výstavbou celého obrazu a technologickým postupem od podkladu po finální lak. Postup uplatňuji v zásadě stejný, ať jde o realistický obraz ovoce či květiny v životní velikosti, nebo o 3 metrová plátna plná iluzivních struktur. Po technické stránce uznávám jasnost, jednoduchost, zkratku a čistotu.

Kontakt:

web: www.ivanmartin.cz

email: ivanos@ivanmartin.cz

instagram: ivanmartinstudio

Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.