Ivana Brázdová

Vypadalo to, že její život půjde úplně jiným směrem. Budějovická malířka Ivana Brázdová vystudovala ekonomickou školu a v oboru zůstala dlouhých 12. let. Ale vnitřní pnutí bylo pořád silnější a zlom přišel v roce 2017, tehdy se začala naplno věnovat malování.

Její tvorba je rozmanitá, ale zároveň charakteristická sytými odstíny barev, které jsou hlavní dominantou. Navozují atmosféru, rozpoložení, emoce.....barvy rezonují v obrazech.

Nevyhraněný styl a motiv zobrazují různá rozpoložení autorčina nitra, které se snaží přenést do svých děl. Některé obraz bez znatelných tahů štětcem, jsou v očividném kontrastu s obrazy, které jsou spíše impresionistické. I tato rozporuplnost charakterizuje její tvorbu. V jejím moderním přístupu k malbě kombinuje olejové i akrylové barvy. Pohrává si s mixováním těchto médií a zároveň vytváří světelné efekty za použití metalických sprejů, zlatých plátků, třpytek nebo perletí z mušlí, které zalévá pryskyřicovou vrstvou.

Západ slunce, loďka na moři nebo barvitá krajina, působí na nitro pozorovatele obrazu, navozují harmonii a spojení se zobrazovaným místem. "V abstraktní tvorbě se zaměřuji především na nápad a téma prezentující daný obraz, který vždy pochopíte z jeho názvu. Jako například motivy z východních filosofií nebo obraz kombinující styl Kupky, Rothka a Mondriana dohromady", naznačuje Ivana Brázdová.

Zdobení zlatými pigmenty vytváří dynamický, jindy spíše snový efekt, což se začíná stávat nedílnou součástí jejích děl. 

Kontakt:

www.sensualart.cz

E-mail: sensualart@centrum.cz 
Hledá se YETTI 2021 

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok. 

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.