Jakub Hřídel

Ahoj! Jmenuji se Jakub, je mi 22 let, jsem z Českých Budějovic a malováním obrazů se zabývám už skoro 8 let.

Všechno to začalo už v mládí na základce. Nikdy mne moc nebavilo si psát poznámky a počítat příklady. Radši jsem jen zíral z okna a vytvářel světy, do kterých jsem pak v myšlenkách a různých společenských hrách unikal.

Ale až teprve na střední se doopravdy začala rozvíjet moje umělecká osobnost. Zajímal jsem se o umění, architekturu, hudbu. Každodenní slasti a strasti českého středoškoláka jsem přenášel na plátno a tetováním na své tělo. Maloval jsem skoro každý den a tetoval se skoro každý měsíc.

Začal jsem se díky tomu naplno věnovat věcem, které mne opravdu baví a naplňují. Nyní studuji design na umělecké škole v Praze. Věnuji se nejen obrazům, ale i modelování jak na počítači, tak i klasickým modelům všemožných druhů. Zároveň s kamarádem na zakázku tiskneme autentické výrobky na 3D tiskárně, které si sami navrhujeme.

Mým přáním, kterého se snažím dosáhnout, je, si jednoho dne otevřít svoji/svůj galerii/ateliér, ve které/m bych mohl bydlet a neustále dál tvořit. Na této celoživotní cestě je ale opravdu důležité nezapomínat na jedno hodně staré a velmi moudré čínské přísloví: "Jednou tě posere pták a jednou posereš zase ty jeho.".

Děkuji Ti za tvůj uplynulý čas a doufám, že se uvidíme na místě.

Hezký zbytek dne

Kontakt:

1. @klasickejjakub - účet na instagramu

2. @klasickyumeni - další

3. klasickejjakub@gmail.comHledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.