JaneH.

Jane H...spirit in art

malířka "Miluji intenzivní barvy" a jsem i trochu netrpělivá. To byl i jeden z důvodů proč padl výběr právě na akrylové barvy. Krom toho, že rychle zasychají, je na nich úžasné to, že se s různými druhy světla mění. Umí být tajemné a neustále nás držet v napětí, jaký tah štětce nám ukáží nebo jaké další barevné tóny nám poodhalí.

Nejdříve jsem začínala s plátny menších rozměrů, ale postupně mě uchvátily větší plochy. U obrazů velkého formátu mě baví hlavně to, že se mohu pořádně rozmáchnout. Pomocí tahů a prolínáním barev vnesu do obrazu dynamiku, hloubku či lehký opar neviditelných a všudypřítomných energií.

Mám ráda abstraktní malbu a intuitivní malbu. Mezi mými obrazy je možné rozlišit tyto směry - volnou tvorbu, energeticky aktivní obrazy a obrazy "přísně osobní".

Ve své volné tvorbě ráda využívám paletu sytých i jemných barev a jejich vzájemného prolínání. Propojení světa kolem nás, vesmíru, který nás obklopuje a mého vnitřního naladění přeneseného do obrazu.

Malba osobních obrazů

Další částí mé tvorby jsou obrazy, které nazývám "přísně osobní".

V těchto malbách se zobrazují touhy a sny člověka, pro kterého je obraz určen. Cílem je podpořit dotyčného pomocí barev, symbolů a vložených energií na jeho cestě životem. Výsledkem je pak přesně vyvážený obraz, který jeho tělo a duše potřebuje. Takto lze namalovat obraz pro celé rodiny, skupiny lidí či určitý prostor.

Tento směr podporují i mé další aktivity spojené s léčením a harmonizací.

Terapeutka, léčitelka, šamanka

Léčím na úrovni srdce, ne na úrovni hlavy. Většinou je totiž velký rozdíl mezi tím, co si myslíme, a tím co skutečně naše srdce = duše potřebuje.

Často přemýšlím, jak pojmenovat svoji práci ...terapeut, léčitel, šaman?

"Já sama bych se nazvala průvodcem. Vidím, cítím, vnímám energie, barvy, bytosti z různých světů."

Všechny tyto vjemy a osobní zkušenosti přenáším skrze svojí ruku a štětec na plátno před vámi....

JaneH.

+420 777 887 168

janehpictures@volny.cz

https://www.janehpictures.com