Janet Wingate

Janet Wingate se narodila a vyrostla na Bermudách a je nejstarší dcerou ornitologa Davida Wingatea. Vystudovala Oxfordskou univerzitu v roce 1983, kde se seznámila se svým budoucím manželem, Čechem v emigraci. V roce 1992 se přestěhovali se svými čtyřmi dětmi do České republiky, kde od té doby žijí. Kromě malování Janet také vyučuje angličtinu.

Janet narazila náhodou na techniku malování na hedvábí v osmdesátých letech, kdy procházela obchodem s výtvarnými potřebami a zaujalo ji to, jak vypadají barvy na hedvábném podkladu. Rozhodla se, že se tuto techniku naučí, tak se do toho pustila. V průběhu dalších let se snažila se neustále zdokonalovat a zkoušet nové a čím dál komplikovanější techniky.

Kromě hedvábných šátků také maluje obrazy v podobném stylu jako se maluje vodovkami, přičemž jeden z jejich obrazů vyhrál cenu v kategorii "Výrazný a přesvědčivý styl", v soutěži Bermuda Masterworks 2013, ocenění Charman. Její umělecká díla se prodávaly na různých design festivalech ve Velké Británii, v galeriích v České republice a soukromě.

Její malby jsou inspirované mnohými tématy, ale největší inspirací pro ni je její dětství na Bermudách. Letos se chce snažit se inspirovat více v Čechách, malovat české hrady, zámky a přírodu hlavně na Vysočině, kde žije.

Kontakt:

https://www.facebook.com/jwingatesilk

E-mail: janetwingate@gmail.com

Tel: 608270848
Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.