cs

Jaroslav Viner

Jsem umělec a interiérový návrhář.

Přes všechno s čím jsem se v životě potýkal, mě přeci jen intuice dovedla k tvořivému vyjádření sebe sama. To je pro mě jako dýchat. Věřím, že jsme všichni tvořivé a hlavně nadané bytosti, které umí dělat krásné a smysluplné věci.

Tvořím především tak, abych měl ze své práce radost. Pracuji podle své intuice a inspirace. Udržuji si svobodu ve své tvorbě, která je pro mě zásadní. Sám si zvolím podle svého cítění motiv a vyrobím stůl či namaluji obraz, čímž je každý vytvořený kus specifický a originální.

Poslední dobou se věnuji především tvorbě osobních a rituálních stolů a stolečků. Mí zákazníci je používají jako podstavce pod vázy, sochy, květiny či jiné předměty, kterým chtějí dát ve svém prostoru vyniknout nebo jim takto vyčlenit speciální místo.

Z jedné francouzské vinice jsem nakoupil víka z dubových sudů, které již nešly použít k uchování vína. Z těchto vík, nasáklých převážně červeným vínem tvořím další stoly a jiné dekorace. Práce s tímto dřevem mi děla obzvlášť radost, protože kvůli ní není třeba kácet stromy. Stačí použít dřevo, které dále neslouží původnímu záměru. A dubové dřevo zvláště ošetřené červeným vínem drží svou kvalitu. Samotný tvar dřevěného víka je harmonický a práce s ním aktivuje mou inspiraci.

Dalším mým oblíbeným nápadem jsou světelné stoly s led osvícením zabudovaným ve spodu stolu. Světlo se je mírné, spouští se na pohybové čidlo, pomalu se rozsvěcuje a krásně rozmělňuje v prostoru a tak působí živým a lehkým dojmem.

Na OpenArt Festu uvidíte ukázky těchto stolků, obrazů a mé další tvorby.

Těším se na Vás.

Jaroslav Viner

Kontakt:

www.viner.cz

e-mail: viner.jaroslav@gmail.com

tel: 773485005 Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.