Jindřich Lípa

Před pár dny mi jedna paní, po obdržení velkoformátového obrazu na zakázku, napsala:

"Máte můj obdiv, jsem absolutně unešená a velice Vám děkuji, přesně jste pochopil mou představu...máte nadhled a umělecké cítění. Fandím Vám a budu Vás doporučovat všem, koho znám...".

Chcete li celý příběh a co tu paní vedlo k těmto slovům (a není sama), čtěte prosím dále:

V posledních letech se nejvíce věnuji malbě

ABSTRAKTNÍCH VELKOFORMÁTOVÝCH OBRAZŮ DO MODERNÍCH INTERIÉRŮ

Jsme v době moderní výstavby a lidem záleží na kvalitě prostředí v němž žijí a to více než kdy jindy. Mnohdy chtějí místo reprodukce originál, který by esteticky umocnil jejich interiér. Dnes je sice k disposici dost uměleckých děl, ale vzhledem k jejich často menšímu rozměru, či nekorespondující tematice i barevnosti s konkrétním prostředím, se ne vždy mohou uplatnit jako dominantní estetické prvky moderního interiéru.

Proto na mé internetové galerii www.artlipa.cz, své potenciální zákazníky "rozmazluji" tím, že obrazy prezentuji v prostředí skutečných interiérů. Tam lze obrazy v interiérech pohodlně listovat (tento můj "vynález" používám léta a pochvalně se o něm vyjádřili i odborníci v oblasti umění).

Dokonce se osvědčila služba, kdy zákazníkem vybraný obraz, virtuálně promítnu do poslané fotografie jeho interiéru a on se tak ujistí, jestli konkrétní dílo jeho domácnosti "sluší" (podobně, jako když si zkoušíte šaty před zrcadlem). Činím tak i obráceně - zájemce pošle svůj interiér a tento obrázek dostane obratem zpět, s vloženým, esteticky vhodným dílem. Tato práce je zdarma a odběr obrazu není podmínkou. Prostě jakékoli mé práce navíc neplatíte, ani dopravu, pouze cenu díla, danou ceníkem. Je stále stejná od prvního oslovení zákazníkem, až po předání obrazu - to je moje neměnná zásada.

Na Ateliér art festu představím některé své již hotové abstraktní obrazy.

Obraz ode mne si lze ale také nechat namalovat na zakázku. Stačí si v mém vzorníku vybrat z několika desítek artmatric, - přesných estetických obrazových vzorů, které jsem za tím účelem namaloval. 

Podle vybrané artmatrice zákazníkem, pak namaluji dokonale autenticky stejný obraz, ve velikosti, kterou si zvolí. Výtvarné dílo je tak "ušité" přímo na míru zákazníka a jeho interiéru. Práci na díle průběžně dokumentuji, k dílu pak přidám časosběrné video malby i s mým osobním věnováním (věrohodnější potvrzení originálu a vlastnictví díla, snad ani být nemůže).

Vycházím vstříc i tím, že mohu do malby vkusně vmalovat, dle přání, nějakou osobní libůstku (slovo, iniciály, oblíbený symbol, otisk ruky dítěte atp.).

Obrazy na zakázku maluji do stran, vypadá to dobře a netřeba platit rám.

Zde je slíbený celý příběh, který jsem zmínil v úvodu:

Jednalo se o mladou rodinu s dvěmi malými dětmi. Nějaký čas řešili otázku jak vhodně zaplnit dominantní stěnu jejich moderního interiéru. Líbila se jim má tvorba, konkrétně jeden můj obraz (artmatrice), ale barevně i formátem neodpovídal situaci v domácnosti. Paní, která si s tím dělala starosti, jsem uklidnil, ujistil, že není žádný problém a pustil se do práce. Podle poslané fotografie jejich interiéru jsem barevně i formátově upravil dotyčnou vzorovou matrici a virtuálně zasadil do fotografie. Toto zpracování se manželům líbilo. Po jejich odsouhlasení jsem obraz namaloval a s časosběrným videem předal novým majitelům. Výsledný obraz, zavěšený v interiéru této rodiny, byl zcela totožný s virtuálním návrhem. Po té mi ta paní za oba manžele napsala to, co jsem odcitoval v úvodu tohoto článku. Vedle těch hezkých slov, vyjádřili manželé, svoji spokojenost, ač nemuseli, ještě finanční částkou navíc...

I v tomto případě jsem se snažil dostát hesla, v jehož duchu přistupuji ke všem zákazníkům:

DOKÁŽI VÁM, ŽE BUDETE SPOKOJENI!...a jsem připraven to dokázat komukoli dalšímu...

Závěrem přikládám další informace o mé práci (více najdete v podrobné autobiografii):

Věnuji se různým výtvarným projevům, například - velkoformátovým kolážím, fotoobrazům, designu (navrhl jsem kolekci patnácti koberců Style Design) atp.

Mezi počiny, jichž si cením, bych zmínil - získání Evropské ceny (udělila European union of arts, 2009), také reprezentování ČR svými obrazy při 20.výročí sametové revoluce na výstavě v Itálii (Spazio Tadini's art Gallery - "Velvet revolution", 2009, Miláno) a v neposlední řadě toho, že mohu presentovat svá díla na mezinárodní profesionální platformě s uměleckými díly - ARTSTAQ.
Apokalypsa
Apokalypsa

Únik
Únik

Rotor
Rotor

Zamyšlený
Zamyšlený

Ztrápený
Ztrápený

Nitro
Nitro

Chobotnice
Chobotnice

Lokomotiva
Lokomotiva

Biokapsle
Biokapsle

Hřiště
Hřiště

Horská dráha
Horská dráha

Rozčarování
Rozčarování