Jiří Švec

Pod pseudonymem "Letajicisvec" se vykresluje umělec Jiří Švec (nar. 1979).Pocházím z malebné vesničky Lichnov u Frenštátu pod Radhoštěm. Kresbě různými technikami se věnuji prakticky od dětství. Nechodil jsem na žádnou uměleckou školu. 

Prošel jsem si jen pár kurzů. V roce 2003 to byl večerní kurz "Kreslení aktu" na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze. Tento kurz vedl známý český malíř pan Boris Jirků. Zde jsem kreslil uhlem nahé postavy v životních velikostech. V roce 2005 jsem docházel do ostravské Lidové konzervatoře, kde byla mým oborem "Kresba, malba". 

Zde jsem zkoušel malovat různými technikami - suchý pastel, tuž, tužka, uhel. Během let jsem nakreslil spoustu portrétů podle fotografií pro své známé. Zkoušel jsem i návrhy obalů CD ,tetování a také malby na zeď. Nyní se věnuji hlavně olejomalbě. První výstava, které jsem se zúčastnil byla "Kutnohorská paleta", která se konala v roce 2004 pod širým nebem na náměstí v Kutné Hoře pod záštitou malíře Vladimíra Zubova (společná výstava mnoha umělců).

Další výstava byla má vlastní autorská nazvaná "Grafika a kresba". Uskutečnila se v roce 2006 v čajovně Magnolii ve Frenštátě pod Radhoštěm.Zatím poslední výstava proběhla v galerii "Na schodech" na ZŠ v Lichnově taktéž v roce 2006. Potom mé kresby zde zůstaly několik let. Olejomalba mne doslova pohltila. Baví mě to čím dál víc. Maluji jak své vize, tak na přání portréty, domácí mazlíčky, akty, květiny, nebo i kopie věhlasných malířů, jako jsou např. "Rembrandt Harmenszoon van Rijn" nebo "Rachel Ruysch". 

Kontakty:

email: letajicisvec@seznam.cz

telefon: +420777014534

facebook: Jiří Švec Letajicisvec

Instagram: letajicisvec