Jitka Lánská

Umění je v mém pojetí DÁT DRUHÝ ŽIVOT ODPADŮM, takzvanou UPCYKLACÍ. Konkrétně dávám druhý život kávovým kapslím! Tvořím z kapslí obrazy.

A jak to začalo? Pila jsem svoji již tisící kávu a pokaždé mě fascinovaly nádherné barvy kapslí. Použité kapsle však končily v pytli pro recyklaci nebo v odpadkovém koši. V té době se ve mně zrodila myšlenka vytvořt z kapslí něco unikátního, jedinečného, krásného, než je jenom vyhodit do koše či je zrecyklovat.

Byť to nemusí být na první pohled zřejmé, za každým obrazem stojí dlouhá cesta. Každá kávová kapsle se musí vypít :-), vyčistit, vydesinfikovat a vysušit. Kávová sedlina z kapslí se kompostuje a z takto připravených kapslí tvořím ORIGINÁLNÍ, UNIKATNÍ A DESIGNOVÉ OBRAZY s kompozicí luxusních barev.

"S kapslí na obraz...i odpad muze mít svoji novou hodnotu"

Kontakty:

www.obrazzkapsle.cz

e-mail: lanskajitka@email.cz

tel: 731 695 008Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.