Julien van Middendorp

Julien van Middendorp je nizozemský abstraktní malíř, který se zaměřuje na velkoformátové olejomalby, v nichž se živly barev propojují do vzájemných vztahů a vytvářejí myšlenky, představy a sdělení. Barvy jsou, jak známo, různé vlnové délky světla, tedy "pouhé" stupně kvantity, na van Middendorpových obrazech však nabývají esenciálních charakter - barva, nikoli linie, je primární konstitutivní moment (proměnlivé) struktury světa. Julien van Middendorp tuto dlouhou cestu osvobození barvy od tvaru a obrazu od konkrétního předmětu velmi dobře zná a reflektuje.

Dílo Juliena van Middendorpa stojí na dokonale promyšlené kompozici a užití základních barev. To znamená mimo jiné významné zapojení oka diváka, v němž se barvy zpracovávají ve výsledný vjem, emoci (a snad i chování). Pokud bychom parafrázovali Shakespearova, lze říct, že "obraz malíře je v oku toho, kdo se na něj dívá."

Pokud jde o téma, Julien se velmi rád a zdatně inspiruje městským životem, jeho pohybem, přeléváním a proměnami. Urbánní vesmír dodává jeho obrazům výraznou organickou dynamiku.

Jeho díla již mohli obdivovat lidé v Miláně, Londýně, Bostonu nebo Palm Spring. Mezi jeho aktuální úspěch patří ocenění "Nejlepší současní umělci současnosti". Dané ocenění výjimečnosti za jedinečný umělecký styl a špičkové technické zpracování.

www.galleryvanmiddendorp.com Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.