Kateřina Ostaševski

Kreslím a maluji již od dětství. Mou láskou je výtvarné umění a architektura. Zajímám se o dějiny umění
a historii.

Dříve jsem se věnovala kresbě portrétů, aktů. Tvořila jsem pastelem a úhlem. Zabývala jsem se tvorbou plakátů. Pak jsem objevila krásu akrylu, oleje a v současnosti mě fascinuje ta neuchopitelná lehkost akvarelu.

Maluji, kreslím ... možná z touhy zachytit pomíjivost okamžiku, chvíli, která utkví v paměti, atmosféru noci, slunce na křupajícím sněhu.... protože, život se skládá z pocitů, chutí, vůní, zvuků, vzpomínek.

Kromě malování mám ráda cestování. Ráda navštěvuji památky a starobylá města. Miluji výhled z vrcholku hory, vůni čerstvě namleté kávy, kouzlo kaváren (jsem ráda sama, ale k tomu potřebuji lidi), krásu architektury, čisté linie, dobré jídlo, krásně prostřeno, moderní design...

"Mám ráda styl Art Deco. Oslovuje mě jeho myšlenka, že věci denní potřeby by měli být krásné a samy osobě jsou uměním. Obklopuji se ráda věcmi, které mají duši."

"Nemám ráda umění, které je prvoplánovitě krásné a podbízivé, ale umění, které zaujme, provokuje k přemýšlení. Umění, které vyvolá emoci, náladu. Umění, které inspiruje a zanechá v nás dlouhodobý pocit a my se musíme k němu v myšlenkách neustále vracet." 

Kontakt:

Tel.:733 799 709

email: katerinaost@seznam.czHledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.