Kateřina Štěpánková

Jmenuji se Kateřina Štěpánková, je mi 47 let, pocházím z Krkonoš a v současnosti žiji v Turnově se svým mužem a dvěma psy. Pracuji jako technolog výroby kabelových svazků.

K tvorbě mě přivedl můj otec, ke kterému jsem jezdívala jako dítě a učila se v jeho ateliéru vidět věci jinak. Vždy přede mě postavil nějaký předmět, dal do ruky uhel a řekl: "Maluj!" Pak to zkouknul a poznamenal co dělat jinak a jak. Byl vždy dost svérázný. A já až dnes zjišťuji, že geny se nezapřou.

Dnes se na amatérské úrovni věnuji převážně kresbě suchým pastelem a keramice.

Nejvíc mě baví v keramice modelování zvířat nebo netradiční pojetí obyčejných věcí. Začalo to nevinně kurzem keramiky před asi 3 lety, kde jsme měli tvořit anděly. Nevěděla jsem, jak to pojmout a stačilo se rozhlédnout okolo sebe a vidět všechny ty buclaté tvářičky a prdelky nebo éterické ztvárnění andělů a měla jsem jasno. Bude to stará andělská bába. Vždyť andělé taky stárnou, jsem si tenkrát řekla. Tak to byl můj první keramický počin. Od té doby se stále učím jak s hlínou pracovat a pokaždé mě překvapí.

Obrazům jsem se začala věnovat před rokem, po smrti obou rodičů. Tak nějak to vyplynulo ze situace a mého vnitřního rozpoložení. Suchý pastel mi učaroval a stále zkouším jeho možnosti. Nejvíc mě inspiruje Malý princ, ve kterém vždy objevím něco nové a to pak přenesu na papír či vymodeluji z hlíny. Občas si odskočím do nějaké krajiny, většinou z mého okolí.

Je pro mě důležité, aby mě tvorba vnitřně uspokojovala a dávala mi pocit štěstí. Jak mi řekl můj muž: " ty si lítej v oblacích" a myslím , že to přesně vystihuje mé stavy při tvorbě.

Kontakt:

Kateřina Štěpánková | Facebook 

 KeraKat výroba keramiky | FacebookHledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.