cs

Kateřina Vodrážková  KV Felted Designs

Již více než 10 let se věnuji autorské textilní tvorbě z přírodních materiálů, a to hlavně dvěma technikám - plstění/filcování a ecoprintu. Inspirací je mi hlavně příroda a její nekonečné proměny.

Plstění je ruční zpracování rouna z oveček mokrou nebo suchou metodou. V mé dílně vznikají jedinečné klobouky a čepice, elegantní i extravagantní, hřejivé a lehké šály a ponča, veselé a hravé doplňky. Každý kus je vždy originál, protože v podstatě nelze vyrobit dva naprosto stejné - a ani to není mým cílem. U výrobků určených na tělo používám rouno australských ovcí merino, které je velmi jemné a "nekouše", a často ho doplňuji dalšími přírodními vlákny jako je hedvábí nebo mohér, které přidají výrobku krásnou povrchovou texturu a lesk.

Ecoprint je kouzelný způsob barvení textilií, při kterém se působením tepla a tlaku přenese pigment přímo z rostliny na barvený materiál, není tedy použita žádná synteticky vyráběná barva. Při tomto způsobu nikdy nevzniknou dva stejné kusy, protože výsledek ovlivňuje nekonečně mnoho faktorů: druh rostliny, roční období, v jaké půdě rostlina roste, zda v danou dobu hodně nebo málo pršelo ..... Je to vlastně taková alchymie a často vede k překvapivým výsledkům. V mé dílně vznikají hlavně hedvábné šály a šátky a také malé kolekce lněných oděvů a bytových doplňků.

Obě techniky také učím na různých kurzech nebo workshopech.

Pravidelně se účastním výstav a veletrhů tematicky zaměřených na zpracování přírodních textilních materiálů. V roce 2019 se můj leknínový baret zúčastnil London Hat Week ve Velké Británii.

Moji práci můžete sledovat zde:

Facebook: www.facebook.com/KVFeltedDesigns

Instagram: www.instagram.com/kv_felted_designs

Flér: www.fler.cz/feltedrainbow

Ve zbývajícím volném čase se věnuji také fotografii (www.facebook.com/KaterinaVodrazkovaPhotography)



Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.