Kdo se na Ateliér ART Festu objeví

Ateliér ART Fest je mezinárodním veletrhem výtvarného umění, který se koná v pražských Holešovicích.

Kdo se na Ateliér ART Festu objeví

Jeho hlavním záměrem je především přiblížit umění široké veřejnosti. Ať tak patříte mezi pravidelné návštěvníky galerií a znalce výtvarného umění nebo jste na podobném typu akce nikdy nebyli, jste srdečně zváni. Na Ateliér ART Festu si rozhodně přijdete na své. Veletrh představí současné nadějné umělce a jejich díla, slibuje více než devadesátku účastníků.

Mezi ty nejpozoruhodnější tváře letošního ročníku rozhodně patří i slovenská umělkyně Marianna Machalová. Marianna je důsledkem vážného onemocnění od svých dvaadvaceti let nevidomá, což ji ovšem nijak nezabránilo rozvinout svůj výtvarný talent a stát se nejen ve své domovině uznávanou sochařkou, která má na svém kontě například i ocenění "Slovenka roku". Tato inspirativní dáma jasně dokazuje, že bariéry v umění zkrátka neexistují.

Vstupte do světa umění

Pokud vás láká mít originální umělecké dílo doma, součástí veletrhu bude samozřejmě také prodej vystavovaných děl. Takovýto koncept současně umožňuje i jednotlivým umělcům získat další kontakty a podporuje nové talenty. Tím dosud neobjeveným jste možná právě vy sami. Vyzkoušejte si, jestli máte na to, aby se vaše tvorba mohla objevit mezi tou vystavovanou. Máte ostatním co říct? Svoje schopnosti si můžete otestovat ve fotografické soutěži nazvané "Svět v pohybu". Vítěz získá zdarma možnost svoje fotografie na veletrhu vystavit. Dokažte, že právě to vaše vnímání světa se něčím vymyká a může obohatit návštěvníky Ateliér ART Festu.

Letošní ročník se na Výstavišti bude konat od 9. do 11. 6. 2017 a kromě samotných umělců se na něm objeví všichni, kteří rozvoj této sféry aktivně podporují - zástupci uměleckých škol, organizátoři kurzů nebo prodejci výtvarných potřeb. Ateliér ART Fest zkrátka otevírá kreativní svět všem, kteří se rádi nechají vtáhnout mimo běžné hranice.