KOKO - Helena Brychová

Ve 48 letech mám za sebou celkem 38 let psaní do šuplíku, 27 let práce v bankovnictví, 18 let studia, 13 let malování a 2 roky cestování.

Ve 30 letech jsem objevila Austrálii a od té doby vím úplně jistě 3 věci:

1) malovat se dá i jinak, než nás učili ve škole

2) umění se skrývá v člověku

3) nic není nemožné

Protože jsem uměním australských domorodců (aboriginců) doslova okouzlená, provozuji domácí galerii, která je jako jedna vůbec z prvních v Evropě zaměřena právě na aboriginské umění (www.pondofview.eu).

Postupem času jsem našla odvahu vzít sama štětec do ruky a objevila tak další způsob vyjádření, kterým se bavím a který miluji.

Stojím v úžasu před všemi obrazy, které mi každý den svět nabízí. To nejde popsat, ani namalovat. Mohu se se jen zevnitř podívat. Prozkoumat, co a jak na mně působí, a kam to vede.

Dovedlo mě to k 8 společným výstavám, 5 výstavám aborginského umění, 4 samostatným výstavám, 4 kalendářům, založení 2 galerií a nekonečnému potěšení.

Více o tvorbě mé vlastní a mé kamarádky Lucie Grohmanové najdete na webových stránkách: www.dotbydot.cz

FB: facebook.com/Dotbydot

Telegram: @Be_Helen

E-mail: koko@dotbydot.cz

Tel: + 420.720.141.540Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.