Krasava Šerkopová

I když pocházím z Prahy, bydlím nyní v podhůří Orlických hor , kde už 16 let dělám dobrovolnou kastelánku a průvodce na Novém zámku u Lanškrouna. Abych měla co vystavit a návštěvníci měli možnost si nějaký rukodělný výrobek koupit začala jsem drátovat a postupně objevuji vlastnosti a nekonečné možnosti různých druhů drátu. Své výrobky doplňuji skleněnými perličkami, nebo různými kameny, jako jsou růženín, křišťál a další.

Postupně jsem se vypracovala od odrátování svíček k výrobkům podstatně pracnějším, ale také zajímavějším.

Své výrobky vystavuji s kolegy dráteníky i na dalších výstavách, vystavovala jsem třeba v Národopisném muzeu, Zemědělském muzeu, na Atelier art festu, i v Bratislavě nebo Žilině.

V poslední době využívám možnosti kvalitní povrchové úpravy svých výrobků v místní galvanovně, vzhledově se tím rozšířily možnosti využít běžného, černého ocelového drátu k výrobě stříbrných andělů, vánočních ozdob a dalších tvarů. Začala jsem dělat postupně i trochu větší výrobky, sice mě limitují potíže s operovanou krční páteří a rukama, ale přesto stále ráda zkouším nové věci. Na drátování mě baví i to někdy složité vymýšlení jak co udělat, aby to šlo, i když to někdy vypadá, že to jít nemůže. O to větší je pak radost, když se na postup jak to udělat přijde a vznikne nový výrobek, který se líbí. Takto poměrně složitě a delší dobu vznikali třeba i mí letos nejnovější andělé různých velikostí i tvarů.

Protože mě také lákaly barvy, tvořím různými technikami litého akrylu, který dává téměř nekonečné možnosti. Obrázky dávám také na bazárek nadačního fondu Šance onkoláčkům, a výherci aukcí posílají korunky pro děti rovnou na účet NF. Moc mě těší, že o tuto moji další tvorbu mají zájem i různí zákazníci, kterým dělají radost a prý jim dodávají energii a povzbuzení.

Výtvarná tvorba mě naplňuje, pomáhá mi a těší mě a když ještě někomu udělá radost, a ještě pomáhá dětem, tak tím víc.

Kontakt:

tel: 776 642 277

www.novyzamek.cz

e-mail: kastelankazam@seznam.czHledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.