Kristián Beňák

Pocházím z Valdic u Jičína a tam jsem i vyrostl. Chci ovšem cestovat kvůli své tvorbě a inspiraci.

Myšlenka o tom, že chci malovat mi v hlavě prolétla již v dětství. Kdykoliv jsem si vzal do ruky tužku a maloval si. Dokázal jsem si malovat od večeře do noci.

Rád jsem ztvárňoval ideál domova nebo také budovy s mnoha okny. Inspirovala mě naše Základní škola ve Valdicích v Českém Ráji. Spoustu času jsem strávil malováním kreatur a složitých různých obrazců. Dále jsem rád maloval hranaté lidské postavy a zvířata.

Jsem samouk a většinu informací o technikách malby jsem si zjistil sám.

Měl jsem také v oblibě malbu tuží. Nejvíce se mi povedla kostra dinosaura, avšak když jsem po letech hledal onen obrázek, tak už jsem nenašel.

Rok 2018 byl pro mě zlomem. Téhož roku jsem si řekl, že chci malovat na malířské plátno, a tak jsem i učinil a namaloval svůj první obraz, olejomalbu. Z počátku s mělo jednat o abstraktní malbu, avšak po dlouhosáhlém hledění na obraz se mi v hlavě vytvářel příběh do knihy a obrazu jsem dal název: Vzducholoď nad Messinem. Odložil jsem tedy štětce s barvami a začal psát knihu. Na knize jsem pracoval téměř dva roky a další rok jsem strávil přepisováním příběhu do PC a dále jsem v textu hodně upravoval.

V průběhu vytváření knihy jsem vytvořil ještě jeden obraz akrylovými barvami s názvem: Pláž duší. Tyto dva obrazy nebudou na výstavě, neboť nejsou na prodej.

Poté jsem se vrátil k malbě v roce 2019 a vytvořil obrazy, které budou vystaveny na OpenArt Festu. Velmi se těším na setkání.

Co se týče mé tvorby, tak mě zaujali sériové obrazy.

Inspiruji se v obrazech Gustava Klimta a jeho přidáváním zlata do malby. Vytvořil jsem prozatím jeden obraz s názvem Myšlenka přítele a prvně jsem použil pravé 22 karátové plátkové zlato. Dále se inspiruji tvorbou Picassa, Dallího a Van Gogha.

Rozhodl jsem se, že ke každému dílu přiložím Autorský certifikát. Přijde mi to jako nezbytná věc, která ke každému dílu patří.

Kontakt:

Tel: +420 725 900 718

E-mail: kristianbenak.art@seznam.czHledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.