Kristýna Štěpánová

(Kriss*art)

Jako člověk miluji rozum, ale jako umělec nenávidím rozumné věci. Jsem amatérská výtvarnice, narodila jsem se 24. 2. 1998 v Bruntále. Výtvarnému umění se věnuji již od dětství. Od šesti let jsem začala navštěvovat ZUŠ Bruntál, kde jsem absolvovala celý devítiletý cyklus studia. Momentálně jsem studentka dálkového studia. Po dokončení studia bych se ráda dále věnovala výtvarnému oboru. Teď maluji sama a pro radost. Věřím, že existují umělci, kteří svou schopnost dovedou pozvednout až na nový umělecký směr. Ve své tvořivosti preferuji hlavně volnou ruku, nechávám se řídit pocity a emocemi. Je to pro mě útěk z reality, ze stereotypního života, vytvářím si svůj ideální svět.

Kdo je mou největší inspirací? Můj největší hrdina - otec Alois, který je pro mě Pan umělec. Je to člověk, který mě k malování dovedl, provázel mě všemi úskalími a v mnohém mě inspiroval. Pomohl mi najít krásný vztah k výtvarnému oboru. Vždy mi říkával, že největší talent je mít trpělivost.

V 13 letech jsem získala třetí místo a certifikát na celosvětové výtvarné soutěži Osvětim, stala jsem se dvojnásobnou vítězkou mezinárodní soutěže z vánoční tématikou. Účastnila jsem se i mnoha menších soutěží, kde jsem se taktéž postavila na stupínek vítězů. V roce 2016 jsem uspořádala ke svým 18. narozeninám svou první vernisáž v bruntálském divadle. Má díla však již předtím bylo možné vidět v prostorách bruntálského úřadu, v galerii v klapli, v domu umění v Opavě a v Ostravě, či ve výstavních prostorách v Praze

Začátkem roku 2016 jsem se začala věnovat redaktorské práci v místních novinách, která mi velmi pomohla k námětům na nové obrazy. A stále mě nepřestává inspirovat. Ve svém volném čase se věnuji fotografování, pěstování kaktusů a zdokonalování se ve hře na klavír. Občas se i snažím uvařit.... něco jedlého.

E-mail: stepanovakrissart98@gmail.com
https:// kriss-art.webnode.cz/