Tisková zpráva: Open Art Fest příští rok v novém, umělcům všech směrů nabídne prostor v Praze a navíc v Brně

15.08.2019

Pod novou značkou Open Art Fest se příští rok představí veletrh umění, který se v minulých dvou letech konal pod názvem Atelier Art Fest na Výstavišti Holešovice v Praze. Jeho nový název více zdůrazňuje, že jde o otevřenou platformu pro prezentaci umění, jeho cíl je stejný: nabídnout prostor umělcům všech zaměření, aby na velkorysé ploše prezentovali svá díla, ať už to jsou plátna, grafiky, kresby nebo fotografie. Veřejnost se může těšit opět na díla pozoruhodných začínajících, ale také etablovaných umělců z Česka i ze zahraničí.

Open Art Fest se z Prahy příští rok poprvé rozšíří také do Brna, moravské metropole spjaté s uměním, která získala náklonnost pořadatelů zejména svým přívětivým prostředím. "Prostory brněnského výstaviště jsou jako na míru pro Open Art Fest. I přes nepřízeň vedení hlavního města neutuchala obrovská poptávka z komunity umělců po festivalu, jaký jsme pořádali v minulých letech. Tvůrci chtějí prostor, kde mohou bez jakékoliv cenzury prezentovat svá díla, vzájemně se porovnávat a také napřímo získat ohlas od veřejnosti," říká Jiří Doležal, organizátor festivalu. Loni se na festivalu představily více než dvě stovky umělců z ČR, Slovenska, Německa, Ukrajiny apod.

Festival, který nemá kurátory, nabídne širokou škálu umění - stejně jako v minulých letech se zaměří nejvíce na malbu a kresbu, ale také na grafický design, fotografii, sochařství apod. Svůj prostor si může rezervovat každý, opět nebude chybět přehled všech zúčastněných, a to v podobě prezentací tvůrců na webových stránkách festivalu. "Zvolili jsme v případě Prahy i Brna dvoudenní formát, tedy akci trvající od soboty do neděle. Obě akce opět chceme doplnit pestrým doprovodným programem, kromě hudby také např. nabídkou výtvarných workshopů, dobročinných aukcí apod.," doplňuje Jiří Doležal.

Open Art Fest letos nabídne novinku - spolupráci se středními školami uměleckého směru. Jejich studenti dostanou příležitost přihlásit se do soutěže "Hledá se yetti", která má za cíl objevit doposud skryté talenty těchto škol a vyzdvihnout jejich činnost. Vítěz soutěže, která bude probíhat v září a říjnu ve vybraných školách, získá zdarma vlastní prostor na obou festivalech, kde může představit svá díla.

Termíny:

23. - 24.5. 2020 Open Art Fest Brno - Výstaviště Brno

30.10. - 1.11.2020 Open Art Fest Praha - Výstaviště Praha Holešovice

Registrace:

Přihláška pro vystavovatele

Kontakt: Jiří Doležal - 774 386 323

Těšíme se na viděnou v Praze a v Brně se všemi fanoušky umění.


23. - 24.5. 2020 Open Art Fest Brno - Výstaviště Brno
23. - 24.5. 2020 Open Art Fest Brno - Výstaviště Brno
30.10. - 1.11.2020 Open Art Fest Praha - Výstaviště Praha Holešovice
30.10. - 1.11.2020 Open Art Fest Praha - Výstaviště Praha Holešovice